kniha » Ruka / Wallanderův svět
má v knihovně 1
hodnotilo:
0%
Ruka / Wallanderův svět Více vydání = více obálek.

Henning Mankell

Ruka / Wallanderův svět

Kniha vyšla i pod názvem:
Záhrada smrti
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Wallander
díl v sérii: 10

Kategorie: detektivní

originální název: Hånden
jiný (obecně známý) název: The Troubled Man
originál vyšel: 2004

vydání: Marenčin PT (web) 2014; Host (web) 2016

odkazy: 1x [recenze]


SERIE: Wallander
[1] Vrazi bez tváře
[2] Psi z Rigy
[3] Bílá lvice
[4] Usměvavý muž
[5] Ve slepé uličce
[6] Pátá žena
[7] O krok pozadu
[8] Firewall
[9] Pyramida
[10] Ruka / Wallanderův svět
[11] Neklidný muž
Informace / Anotace ke knize: Ruka / Wallanderův svět

Po třiceti letech na stejném pracovním místě je komisař Kurt Wallander unavený, nevrlý a má nutkání konečně něco změnit. Když se mu naskytne příležitost koupit starý statek s rozlehlou zarostlou zahradou na klidném venkově, zdá se mu to jako sen. Idyla se však vzápětí rozplyne – komisař na zahradě najde lidskou ruku a posléze celou kostru, pohřbenou v mělkém hrobě. Místo zařizování útulného domova tak Wallanderovi nezbývá než se pustit do toho, co mu jde beztak nejlépe – do pátrání po vrahovi.

Druhá část knihy potěší srdce každého Wallanderova fanouška. Henning Mankell v rozsáhlém doslovu popisuje, jak celá série vznikala, a prozradí čtenářům zajímavé střípky ze zákulisí slavné kriminální ságy. Následuje přehledný soupis všech dvanácti dílů, medailonky nejdůležitějších postav a rozsáhlý jmenný rejstřík. Netradiční přehled plasticky zobrazuje celý Wallanderův svět – jeho blízké, kolegy a všechny další postavy, které zalidňují jeho literární krajinu. Pestrou mozaiku doplňuje rejstřík míst, kde Wallander pobýval nebo kde vyšetřoval své případy, a nechybí ani výčet jeho oblíbených hudebních děl.
Kdo však dosud nečetl všechny díly, nemusí se bát nějakých prozrazení. Rejstříky zůstávají věrné detektivní záhadě a naopak působí jako lákavá návnada pro další četbu.

 

Externí odkazy:

[recenze] Severské krimi.cz (Severka)