kniha » Sběratel kůží
chce si přečíst 1 | má v knihovně 4
hodnotilo: 5
86%
Sběratel kůží Více vydání = více obálek.

Jeffery Deaver

Sběratel kůží

série: Lincoln Rhyme
díl v sérii: 11
kniha patří do světa: Lincoln Rhyme

Kategorie: detektivní

originální název: The Skin Collector
originál vyšel: 2014

vydání: Domino (web) 2014; Domino (web) 2022

odkazy: 1x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Sběratel kůží

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová: kvadruplegický kriminalista se schopností geniální dedukce a začínající policistka. Poprvé se setkali před více než deseti lety při pátrání po Sběrateli kostí a vytvořili legendární tým. Nynější případ je pro ně ale něčím výjimečný – hledají totiž vraha, který se Sběratelem kostí zjevně inspiroval.
Jeho plán je vycizelovaný do nejmenších podrobností; jeho vražedná metoda paralyzuje hrůzou celý New York. Své oběti zavleče do podzemní kobky, kde nožem a tetovacím strojkem vytváří na jejich tělech šifrované vzkazy. Místo inkoustu ale používá jed, který obětem přivodí tak kruté bolesti, že smrt vnímají jako vytoužené vysvobození.
Rhyme a Sachsová vědí, že je jen otázkou času, kdy Sběratel kůží udeří znovu. Podle jakého klíče své oběti vybírá? Jaké sdělení skrývají vytetované vzkazy? Jakou šílenou misi se pachatel vlastně snaží svým počínáním naplnit? Odpovědi na všechny otázky je třeba najít dřív, než vrah zaměří svou pozornost na další oběť – anebo dokonce na samotného Rhyma a Sachsovou.

 

Externí odkazy:

[recenze] Knihy nekoušou (Bastera - Barbora Obstová)