kniha » Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit
hodnotilo:
0%
Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit

??? autor ???

Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Černé slunce, Zkouška důvěry

Kategorie: detektivní - románová antologie

vydání: Reader´s Digest Výběr 2007


Informace / Anotace ke knize: Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit
  1. Nora Robertsová: Andělské vodopády – Po traumatickém zážitku z minulosti připadá Reece Gilmorové poklidné městečko Angel’s Fist obklopené divukrásnou přírodou Tetonského národního parku jako ráj na zemi. Doufá, že se jí tu podaří začít znovu, zklidnit pocuchané nervy a zmírnit úzkost, která se usadila v její mysli. Namísto toho ji čeká další zkouška. Náhodně se stane jedinou svědkyní brutální vraždy, a co víc, vraždy, po které nezůstala jediná stopa. Uvěří jí někdo, když je sotva schopná uvěřit sama sobě?
  2. James Twining: Černé slunce – Jak souvisí krádež bezvýznamného obrazu z pražské synagogy s vraždou v londýnské nemocnici a krádeží dešifrovacího přístroje Enigma v americkém Marylandu? A proč si vrahové bývalého vězně z Osvětimi odnášejí mužovo předloktí s vytetovaným číslem? Nenápadná vlákna souvislostí se pozvolna řadí k sobě a vedou Toma Kirka, na slovo vzatého znalce a donedávna lupiče umění, k tajemství pečlivě střeženému už od druhé světové války. Jeho pátrání je o to nebezpečnější, že stejné stopy sleduje i nelítostný protivník, známý ve světě zločinu pod jménem Cassius, jenž má s Tomem navíc nevyřízené osobní účty.
  3. Peter Mayle: Dobrý ročník – Ve chvíli největšího propadu své dosavadní kariéry londýnského finančníka dostává Max Skinner vyrozumění o nečekaném dědictví po strýci. Stává se majitelem statku s vinicí v Provence. V idylickém kraji žhnoucího slunce, přívětivé přírody a vřelých, rázovitých obyvatel se Max záhy cítí jako doma a začne podnikat rázné kroky na omlazení révy a vylepšení produkovaného vína. Brzy se ovšem ukáže, že na část dědictví má nárok také krásná mladá Američanka Christie, strýcova dcera, o níž Max neměl až dosud tušení, a že dlouholetý správce vinic Roussel nejedná s mladým Angličanem tak docela otevřeně.
  4. John J. Nance: Orbit – Kip Dawson, nenápadný zástupce farmaceutické firmy a otec čtyř dětí nevěří vlastnímu štěstí, když vyhraje místo v komerčním vyhlídkovém letu do vesmíru. Pak ale dojde k nehodě a Kip zůstane na oběžné dráze sám, bez možnosti komunikace s řídicím střediskem. V zoufalství se rozhodne zanechat po sobě dětem pravdivé líčení vlastního života se všemi chybami a omyly, kterých se dopustil. Netuší ovšem, že z notebooku, do kterého svoje vzpomínky píše, se text vzápětí přenáší dolů na Zemi. Zatímco účtuje se životem a zoufale se pokouší o záchranu, stává se bezděky hrdinou, jehož osudy sleduje se zatajeným dechem celý svět.