kniha » Spící panna / Recept na lásku / Tajemství Chrámové hory / Ostrov
hodnotilo:
0%
Spící panna / Recept na lásku / Tajemství Chrámové hory / Ostrov

??? autor ???

Spící panna / Recept na lásku / Tajemství Chrámové hory / Ostrov

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Spící panna, Tajemství Chrámové hory

Kategorie: detektivní - románová antologie

vydání: Reader´s Digest Výběr 2008


Informace / Anotace ke knize: Spící panna / Recept na lásku / Tajemství Chrámové hory / Ostrov
  1. Jeffery Deaver: Spící panna – Daniel Pell sedí ve vězení za několikanásobnou vraždu, ale jak vyšetřovatelka Kathryn Danceová dobře ví, není to jen tak obyčejný zločinec. Pell je totiž obratným a zkušeným manipulátorem schopným přimět nic netušící oběť prakticky k čemukoli. Když se pak Pellovi s pomocí naivní dívky podaří uprchnout, záleží jen na Danceové, jestli dokáže předem odhadnout jeho kroky a přispět k jeho rychlému dopadení. Právě ji totiž zločinec považuje za největšího protivníka a nebude váhat bezohledně se vypořádat jak s ní, tak s celou její rodinou.
  2. Peter Pezzelli: Recept na lásku – Francesčinou největší láskou a pýchou je její kuchařské umění, totiž hned po rodině. Dcery s vlastními dětmi ale žijí příliš daleko a syn přichází na návštěvu jen jednou za čas. Aby Francesca zahnala pocit osamění, rozhodne se odpovědět na inzerát svobodné matky hledající pomoc k dětem. Přítelkyně ji sice od takového závazku zrazují, ale Francesca se pro novou rodinu brzy stane nepostradatelnou pomocnicí i milovanou „náhradní babičkou“. A není divu, protože kromě lahůdek italské kuchyně zná i jeden speciální recept …
  3. Michael Byrnes: Tajemství Chrámové hory – Na Chrámové hoře v Jeruzalémě dochází k násilnému incidentu, při němž zahyne třináct izraelských vojáků a z tajné podzemní kobky je odcizen vzácný předmět, který zde byl ukrytý po dlouhá staletí. Aby událost v napjaté oblasti nepřerostla v konflikt, je zapotřebí vést vyšetřování co nejobezřetněji, s využitím služeb zkušených diplomatů. Ve stejné době dostává pozvání do Vatikánu americká genetička Charlotte Henneseyová a je tu spolu s antropologem Giovannim Berseiem pověřená zkoumáním ostatků neznámého muže, který zemřel přibližně před dvěma tisíci let.
  4. Victoria Hislopová: Ostrov – Během dovolené na Krétě využije Alexis Fieldingová příležitost navštívit vesnici, kde vyrůstala její matka, idylické místo se od podobných osad liší jedinou maličkostí, právě odsud odjížděli v minulosti lidé nakažení malomocenstvím na své poslední útočiště, ostrov Spinalongu. Alexis zde hledá odpovědi na nevyjasněná místa rodinné minulosti a od matčiny dávné známé se dozvídá, jak zásadní roli sehrálo v životě několika generací jejich předků právě nedaleké leprosárium.