kniha » Konečné zúčtování / Bláznovství / Pyramida / Hanin sen
hodnotilo: 1
100%
Konečné zúčtování / Bláznovství / Pyramida / Hanin sen

??? autor ???

Konečné zúčtování / Bláznovství / Pyramida / Hanin sen

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Konečné zúčtování

Kategorie: detektivní - povídková sbírka - román a povídky - románová antologie

vydání: Reader´s Digest Výběr 2010


Pyramida

Úplné informace najdete pod záložkou povídky
Informace / Anotace ke knize: Konečné zúčtování / Bláznovství / Pyramida / Hanin sen
  1. Sam Bourne: Konečné zúčtování – Právník Tom Byrne je pověřen omluvit se příbuzným britského občana, jejž ochranka OSN zastřelila jako domnělého atentátníka. Přitom ale zjistí, že muž zřejmě nebyl tak úplně nevinný a skrýval jisté ponuré tajemství – tajemství s kořeny sahajícími až do doby druhé světové války.
  2. Alan Titchmarsh: Bláznovství – Jako v Romeovi a Julii: znesvářené rodiny, milenci a zapovězená láska. Na počátku všeho stáli dva mladí muži, studenti dějin umění, kteří se v Oxfordu v roce 1946 rozkmotřili kvůli dívce. A nyní, o dvě generace později, se nejmladší potomci znepřátelených rodů do sebe zamilují.
  3. Henning Mankell: Pyramida – Nedávno rozvedený detektiv Kurt Wallander se pokouší nalézt spojitost mezi třemi velmi odlišnými zločiny. Uprostřed vyšetřování musí navíc náhle odletět do Egypta, aby v Káhiře pomohl svému otci z vězení. Občas se ale vyplatí podívat se na věci s odstupem a z jiného úhlu.
  4. Diane Hammond: Hanin sen – Slonice Hana musí trávit dlouhé hodiny v nevyhovujících prostorách v zastaralé zoo a přes veškerou péči jsou její vyhlídky neradostné. Snad se ji jejím přátelům včas podaří přestěhovat do nového domova, kde by se sen slonice Hany, ale i jejího ošetřovatele, mohl aspoň zčásti splnit.