kniha » Rozsudek ráže 9 / Šťastlivec / Smrt za úsvitu / Poslední přednáška
hodnotilo:
0%
Rozsudek ráže 9 / Šťastlivec / Smrt za úsvitu / Poslední přednáška

??? autor ???

Rozsudek ráže 9 / Šťastlivec / Smrt za úsvitu / Poslední přednáška

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Rozsudek ráže 9, Smrt za úsvitu

Kategorie: detektivní - románová antologie

vydání: Reader´s Digest Výběr 2010


Informace / Anotace ke knize: Rozsudek ráže 9 / Šťastlivec / Smrt za úsvitu / Poslední přednáška
  1. Michael Connelly: Rozsudek ráže 9 – Pro advokáta Mickeyho Hallera je to vítaný obrat v kariéře. Kdosi zavraždí známého hollywoodského právníka Jerryho Vincenta a Haller po něm zdědí případ, který je zárukou skvělých příjmů i pozornosti médií. Má zastupovat majitele filmových studií Waltera Elliota, který je obviněn z vraždy své manželky a jejího milence. Postupně ale vyjde najevo, že mezi vraždou a obžalobou může existovat spojitost a že smrt může hrozit i Hallerovi. Do případu ale zasáhne detektiv Harry Bosch.
  2. Nicholas Sparks: Šťastlivec – Mladý Američan Logan Thibault si na vojenské misi v Iráku prošel peklem. Z každé bojové akce přitom na rozdíl od svých spolubojovníků vyvázl bez jediného šrámu. Je možné, že mu bezpečí zajistil jeho „talisman“, fotografie krásné mladé ženy v tričku s nápisem „NOSÍM ŠTĚSTÍ“, kterou našel ležet v prachu vojenského tábora? Po návratu domů se vydává jen se svým psem pěšky napříč Amerikou s jediným cílem, najít krásku z fotografie. Najde ji? A pokud ano, jaká ve skutečnosti bude? Co přesně si však Logan od této své nové mise slibuje, to neví ani on sám.
  3. Caro Peacocková: Smrt za úsvitu – Když Liberty Laneová obdrží zprávu, že její otec byl zabit v souboji v Calais, její první myšlenkou je postarat se o jeho tělo. Jak se však pomalu probírá z počátečního zoufalství a šoku, uvědomuje si, že pohřbít milovaného otce zdaleka nestačí. Pokud je její tušení správné, musí především odhalit vraha. Nechá se zaměstnat v sídle sira Herberta Mandevilla a postupně se dozvídá o bláhovém spiknutí, jehož cílem je zabránit, aby na trůn po smrti Viléma IV. usedla budoucí královna Viktorie, ale někdo docela jiný.
  4. Randy Pausch a Jeffrey Zaslow: Poslední přednáška – Na čem v životě nejvíc záleží? Profesor informatiky Randy Pausch je přesvědčen, že na tom, jak si umíme plnit dětské sny. Když ho kolegové z univerzity požádali, aby přednesl přednášku na téma, co je pro něho v životě nejdůležitější, bojoval s rakovinou slinivky. Úkolu se zhostil s nebývalou odvahou a v přednášce se nezaměřil na umírání, nýbrž na život. S lehkostí, humorem a moudrostí vypráví o lidech, kteří ho nejvíc ovlivnili, a vzpomíná na klíčové situace svého života; svým třem dětem i čtenářům celého světa tak svou poslední přednáškou předává obdivuhodný odkaz.