kniha » Zítra bude po všem / Shodou okolností / Vražda krále Tuta / Flétny a spitfiry
hodnotilo:
0%
Zítra bude po všem / Shodou okolností / Vražda krále Tuta / Flétny a spitfiry

??? autor ???

Zítra bude po všem / Shodou okolností / Vražda krále Tuta / Flétny a spitfiry

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Zítra bude po všem, Vražda krále Tuta

Kategorie: detektivní - románová antologie

vydání: Reader´s Digest Výběr 2011


Informace / Anotace ke knize: Zítra bude po všem / Shodou okolností / Vražda krále Tuta / Flétny a spitfiry
  1. Lee Child: Zítra bude po všem – Sebevražedné útočníky lze snadno rozpoznat, když víte, po čem se dívat. Jack Reacher jako bývalý vojenský vyšetřovatel tenhle seznam znaků zná moc dobře a všechny do jednoho odhalil ve dvě ráno v newyorském metru u jedné ze spolucestujících. Co ale teď s tím? Má zasáhnout? Nebo si jí snad nemá všímat? Žena je připravená rozloučit se se životem, ale Reacher se s takovým scénářem smířit nechce. Rozhodne se v několika vteřinách, s tak dalekosáhlými důsledky ale v žádném případě nepočítal.
  2. Louise Shafferová: Shodou okolností – Carrie své matce nikdy moc nerozuměla a nyní, po jejím pohřbu si uvědomila, že ji vlastně ani neznala. Při vyklízení jejího bytu najde staré výstřižky z novin, které její zvědavost ještě přiživí. Na babičku, bývalou operetní primadonu, se Carrie obrátit nemůže, protože vztahy s ní byly odjakživa na bodu mrazu. Vyhledá tedy prastrýce a ten ji svým vyprávěním o italské prababičce, která se kdysi jako šestnáctiletá přijela do Ameriky vdát, navede na cestu rozplétání potemnělé historie tří generací.
  3. James Patterson: Vražda krále Tuta – Tutanchamon usedl na trůn egyptských faraonů v pouhých devíti letech. Od té chvíle musel čelit zášti a pletichám svých rádců. Po deseti letech vlády náhle zemřel a jeho jméno bylo na celá staletí a tisíciletí vymazáno z egyptské historie. Jeho časná smrt zůstává dodnes obestřena nesrovnalostmi Archeolog Howard Carter si za svou životní misi uložil objevit neporušenou hrobku tohoto chlapeckého krále a roku 1922 se mu to konečně podařilo. Dodnes ovšem badatelé pátrají po tom, jakou smrtí Tutanchamon zemřel a jak vlastně žil.
  4. Alexander McCall Smith: Flétny a spitfiry – Píše se rok 1939 a Leva utíká z Londýna, nikoli před německými bombami, nýbrž před vzpomínkami na nezdařené manželství. Poklid vesnice v hrabství Suffolk, kde se usadí, má hojivé účinky. S postupem války si však Leva usmyslí udělat něco, co lidem dodá duševní vzpruhu, neboť válka neničí životy jen na bojištích. Založí tedy amatérský orchestr složený z místních a z vojáků nedaleké základny Královského letectva. Mezi ně patří i tichý záhadný Polák Feliks, k němuž Leva vzplane dávno zapomenutými city.