kniha » Pád / Šafránová brána / Na vlastní pěst / To nejlepší z nás
hodnotilo:
0%
Pád / Šafránová brána / Na vlastní pěst / To nejlepší z nás

??? autor ???

Pád / Šafránová brána / Na vlastní pěst / To nejlepší z nás

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Pád, Na vlastní pěst

Kategorie: detektivní - románová antologie

vydání: Reader´s Digest Výběr 2014


Informace / Anotace ke knize: Pád / Šafránová brána / Na vlastní pěst / To nejlepší z nás
  1. Michael Connelly: Pád – Detektiv Harry Bosch zvažuje odchod na odpočinek, nové případy se však hlásí o slovo s takovou vehemencí, že mu vlijí do žil nový elán. Na stole mu přistanou hned dva najednou: jedním je dvacet let starý vychladlý případ, v němž se objevila nová znepokojivá zjištění, druhým je případ zavánějící takzvanou policajtikou – tedy případ s politickým podtextem neboli velice aktuální a politicky výbušná kauza. Harry, vyzbrojen svým odvěkým heslem „Buď záleží na všech, nebo nezáleží na nikom,“ začíná vyšetřovat. Ve chvíli, kdy se obě vyšetřování navzájem prolnou, detektiv zjišťuje, že ve své snaze dobrat se pravdy stojí proti velmi mocným silám.
  2. Linda Holemanová: Šafránová brána – Píše se rok 1930. Třicetiletá Sidonie O’Sheová opustila rodnou Ameriku a právě se nachází na palubě lodi plující do Maroka. Celý svůj dosavadní život prožila jako tichá šedá myška, a coby oběť dětské obrny, byť jen s mírným postižením, si netroufala snít o štěstí. To se nyní změnilo: vydává se do Marrákeše, aby tam hledala svou ztracenou lásku, muže, který beze slova rozloučení zmizel kamsi na africký kontinent. Samotná žena, běloška, na cestách po muslimských zemích – to už je samo o sobě na pováženou. Sidonie při svém putování po Maroku poznává úplně jiný život: pozná tajemství, nebezpečí i vášeň, ale především objeví samu sebe.
  3. Lyndon Staceyová: Na vlastní pěst – Pro patnáctiletou Kaťju a dvanáctiletou Elenu není promrzlý Dartmoor, jímž se prohání vítr, nejvhodnější místo k úkrytu, ale podle jejich otce by obě nezvěstné dívky měly být právě tam. Proč, to nikdo neví. Zoufalý rodič neosloví policii, ale požádá o pomoc bývalého policejního psovoda Daniela Whelana, který živoří v nehostinné krajině po neslavném rozchodu s policií i svou manželkou. Daniel rychle pochopí, že se pouští do něčeho daleko riskantnějšího, než je obvyklá pátrací a záchranná akce. Jenže je ohrožen život bezbranných dívek, musí tedy vzít svého německého ovčáka Taze a pustit se do pátrání na vlastní pěst, ačkoliv mu to může přinést dalekosáhlé problémy.
  4. Nicholas Sparks: To nejlepší z nás – Dawsonu Coleovi jednoho dne zatelefonují, aby se vrátil do rodného města Oriental v Severní Karolíně a zařídil tam pohřeb svého dávného přítele a ochránce Tucka Hostetlera. Dawson tak bez váhání učiní, ačkoli nebyl doma dlouhých dvacet let – a měl pro to dobré důvody. Město Oriental skrývá až příliš temných tajemství z minulosti – jeho nebezpečné příbuzenstvo, vzpomínky na dávnou lásku Amandu, i důsledky dávné dopravní nehody, jež ho od té doby nepřestávají pronásledovat. Jenže smrt přítele se nedá jen tak přejít a je potřeba se k ní postavit čelem. Sebere se tedy a jede. V rodném městě ho čeká nebezpečí i nový příval dávných citů.