kniha » Mráz
chce si přečíst 1 | má v knihovně 3
hodnotilo: 7
86%
Mráz Více vydání = více obálek.

Bernard Minier

Mráz

série: Martin Servaz
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní

originální název: Glacé
originál vyšel: 2011

vydání: XYZ (web) 2015; XYZ (web) 2015; XYZ (web) 2015; Lindeni 2020

odkazy: 6x [recenze], 1x [seriál]


SERIE: Martin Servaz
[1] Mráz
[2] Kruh
[3] Tma
[4] Noc
[5] Sestry
[6] Údolí
Informace / Anotace ke knize: Mráz

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry.
Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství…

Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah.

 

Externí odkazy:

[recenze] iDNES (Klára Kubíčková)
[recenze] iLiteratura (Jovanka Šotolová)
[recenze] Schefikův Blog (Petr Čapek)
[recenze] Schefikův Blog (Petr Čapek) - audiokniha
[recenze] Naposlech.cz (Tomáš Macháček) - audiokniha
[seriál] SerialZone.cz - seriál z roku 2017
[recenze] Krajské listy.cz (Zdeněk Svoboda)