kniha » Nezaplatitelný
chce si přečíst 1 | má v knihovně 1
hodnotilo: 1
80%
Nezaplatitelný

Zygmunt Miłoszewski

Nezaplatitelný

Kategorie: thriller - konspirace

originální název: Bezcenny
originál vyšel: 2013

vydání: Host (web) 2015

odkazy: 3x [recenze], 1x [ukázka]


Informace / Anotace ke knize: Nezaplatitelný

Píše se rok 1944. Němci prohrávají válku a každý myslí jen na jediné – jak si zachránit kůži. Hans Frank, nacistický pohlavár spravující Polsko, ukryje svou nejcennější ukradenou kořist. Vzácné umělecké předměty a spolu s nimi i cosi, co mu má po válce zaručit beztrestnost, však později nejsou k nalezení…
Doktorka Sofie Lorentzová, historička umění zaměstnaná na ministerstvu zahraničí, je jednoho dne povolána do premiérovy kanceláře v naléhavé a přísně tajné záležitosti. Bylo nalezeno Raffaelovo mistrovské dílo a ona ho musí dostat zpět do Polska. Neexistuje však způsob, jak toho docílit legálními prostředky – nezbývá než ho ukrást. Sofie výzvu přijímá. Pomáhat jí bude cynický mladý obchodník s uměním, tajný agent ve výslužbě a legendární švédská zlodějka, kterou za tímto účelem propustili z polského vězení.

Nezaplatitelný je thriller, jenž v sobě kombinuje to nejlepší z Dana Browna, Artura Péreze-Reverta a Umberta Eca. Hrdinové se při svém pátrání dostanou na stopu tajemství, které by mohlo obrátit moderní svět vzhůru nohama.

 

Externí odkazy:

[recenze] Schefikův Blog (Petr Čapek)
[ukázka] Literární noviny
[recenze] Rozhledna.webmagazin.cz (Veronika Švarcová)
[recenze] Aktuálně.cz (Boris Hokr)