kniha » Rudá Sibiř
má v knihovně 3
hodnotilo:
0%
Rudá Sibiř

Sam Eastland

Rudá Sibiř

série: Inspektor Pekkala
díl v sérii: 3

Kategorie: detektivní

originální název: Siberian Red
jiný (obecně známý) název: Archive 17
originál vyšel: 2012

vydání: XYZ (web) 2015


SERIE: Inspektor Pekkala
[1] Oko rudého cara
[2] Rudá rakev
[3] Rudá Sibiř
[4] Rudá můra
[5] Bestie v Rudém lese
Informace / Anotace ke knize: Rudá Sibiř

I přes běsnění války v Polsku je Stalin stále posedlý hledáním zlata posledního ruského cara Mikuláše II. a jeho rodiny. Jeden z informátorů ho dovede na stopu muže, který měl za úkol carské zlato ukrýt. Tenhle pro Stalina tolik důležitý muž je ale v gulagu náhle zavražděn.
Stalin proto povolá inspektora Pekkalu, známého jako Smaragdové oko. Kdysi nejslavnější detektiv celé Rusi a spřízněná duše cara skončil jako miliony dalších v gulagu a v sovětském Rusku po něm zůstala jen legenda. Stalin ho ale po letech dočasně omilostní. Teď se inspektor Pekkala musí na Stalinův příkaz vrátit do jednoho z nejtvrdších gulagů, kde byl sám mnoho let vězněn. Vydává se za vězně a snaží se vypátrat vraha. Unikne Pekkala nástrahám přítomnosti a stínům minulosti?

Třetí díl Eastlandovy „rudé“ série je mrazivý nejen zasazením na ledovou Sibiř, ale i atmosférou a všudypřítomným napětím. Najít vraha totiž není nakonec to nejdůležitější…
Sam Eastland dovedně líčí nehostinné prostředí a dobu plnou rozporů, odhaluje zločiny minulosti a nabízí nový pohled na roli československých legionářů v první světové válce.