kniha » Mrtvá šelma
chce si přečíst 1 | má v knihovně 6
hodnotilo: 5
94%
Mrtvá šelma

Jiří Walker Procházka
Klára Smolíková

Mrtvá šelma

série: Souřadnice zločinu
díl v sérii: 1
kniha patří do světa: Robert Štolba

Kategorie: detektivní

originál vyšel: 2015

vydání: Plus (CZ) (web) 2015

odkazy: 5x [recenze], 1x [info]


SERIE: Souřadnice zločinu
[1] Mrtvá šelma
Informace / Anotace ke knize: Mrtvá šelma

Mrtvá šelma, první ze série detektivních případů Souřadnice zločinu, se odehrává v Táboře. Zmizení renomovaného profesora uvede do pohybu nejen policejní vyšetřování, ale také svede dohromady nesourodou dvojici, která se pouští do pátrání na vlastní pěst. Muzejní kurátorka Berenika Weissová a bývalý policista Robert Štolba se dostanou do míst, o kterých policie nemá ani zdání a kde oba dva musí spoléhat jen sami na sebe. Přepadení, vraždy a krádeže pokaždé nějak souvisejí s táborským muzeem a záhad přibývá. Kdo všechno z okruhu podezřelých patří k tajné sektě husitských bratří? Jakou roli hraje lidská zášť a chamtivost? Do poslední chvíle nebude mít jasno ani čtenář, jenž rozplétá děj vyprávěný ze dvou pohledů – ženským náhledem intelektuálky Weissové a mužskou optikou přímého a poněkud neomaleného Štolby.
Třetí hlavní postavou je samo město Tábor. A zatímco si čtenáři lámou hlavu nad mrtvolou z táborské radniční věže, autoři již splétají nitky Stříbrné iniciály, dalšího případu, tentokrát z Kutné Hory.

Dlouho očekávaná detektivka od legendy české fantastiky Jiřího W. Procházky a Kláry Smolíkové, oblíbené autorky populárně naučných knih pro děti. Autorská dvojice spojila své síly, takže čtenáře čeká napětí, akce, svérázný humor i promyšlený příběh s historickým pozadím.

 

Externí odkazy:

[recenze] Neoluxor (Alena Bouchalová)
[recenze] Sarden (Lucie Koucká)
[info] Vlčí Bouda
[recenze] Fantasya (Olga Buriánková)
[recenze] Sarden (Monika Slíva) - audiokniha
[recenze] Aktuálně.cz (Boris Hokr)