kniha » Příručka stážisty
má v knihovně 1
hodnotilo: 1
60%
Příručka stážisty Více vydání = více obálek.

Shane Kuhn

Příručka stážisty

Jak zabít svého šéfa

Kniha vyšla i pod názvem:
Zabi svojho šéfa
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: John Lago
díl v sérii: 1

Kategorie: thriller - gangsterka - román a povídky

originální název: The Intern's Handbook / Casual Friday
originál vyšel: 2014

vydání: Ikar SK (web) 2015; Knižní klub (web) 2015

odkazy: 1x [recenze]


SERIE: John Lago
[1] Příručka stážisty
[2] Nepřátelské převzetí
Informace / Anotace ke knize: Příručka stážisty - Jak zabít svého šéfa

John Lago je nájemný vrah. Dělá opravdu špatné věci. Ale v tom, co dělá, je opravdu nejlepší… Coby pracovník agentury Lidské zdroje, a.s., se nechává ve špičkových firmách zaměstnávat jako stážista – neviditelný, bezejmenný poskok, který zadarmo vykonává všechnu tu úmornou práci, do níž se nikomu nechce: zvedá telefony, vaří kafe, kopíruje dokumenty. Je spolehlivý, nenápadný, skromný, a právě to mu otevírá dveře k jeho cílům. Bývají to ti nejvýše postavení: šéfové, manažeři, majitelé, společníci. Bývají přísně střežení – ale John miluje adrenalin a naučil se odvádět čistou práci (což je podmínka pro to, aby sám přežil.)
Johnovi je pětadvacet – pro nájemné vrahy alias stážisty jde už téměř o důchodový věk. Aby pomohl vychovat své nástupce a dostal ze sebe všechno, čím si během své kariéry prošel, sepsal Příručku stážisty. V ní líčí především svou poslední zakázku, se kterou jsou od začátku problémy. Neví, kdo je jeho terč, a do cesty se mu připlete FBI. John si však umí poradit se vším. Nebo ne?

Příručka stážisty (a volný dodatek Obyčejný pátek o tom, jak John začínal) je divoký, vražedně ironický thriller pro všechny vyznavače akce, humoru a napětí v drsném tarantinovském sty­lu.

 

Externí odkazy:

[recenze] Schefikův Blog (Petr Čapek)