kniha » Kůže
má v knihovně 2
hodnotilo: 3
100%
Kůže

Mo Hayder

Kůže

série: Jack Caffery
díl v sérii: 4

Kategorie: detektivní

originální název: Skin
originál vyšel: 2009

vydání: Domino (web) 2015

odkazy: 1x [recenze]


SERIE: Jack Caffery
[1] Ptáčník
[2] Pečovatel
[3] Rituál
[4] Kůže
[5] Unesená
[6] Panenka
[7] Vlk
Informace / Anotace ke knize: Kůže

Na odlehlém místě za městem byla nalezena mrtvola ženy v pokročilém stadiu rozkladu. Policie došla k závěru, že šlo o sebevraždu, a soudní patoložka tuto domněnku potvrdila. Jeden člověk však stále pochybuje: detektiv Jack Caffery. A pochybnosti se přemění v jistotu, když policejní potápěčka Blecha Marleyová vyloví ze zatopeného lomu torzo psa. Ten pes patřil mrtvé ženě. A před smrtí ho kdosi stáhl z kůže.
Caffery ví, že něco takového by před smrtí žádný sebevrah neudělal. A protože chce kolegům dokázat, že se mýlili, začne postupně pronikat do tajů předčasně ukončeného života Lucy Mahoneyové. A zatímco nalézá temná zákoutí, o nichž neměli tušení ani Lucyini blízcí, začíná se ho zmocňovat podivný neklid. Jako by ho někdo sledoval…
A pak je nalezena další žena, jejíž mrtvola jako by byla kopií té předchozí. Události nabírají rychlý spád. Caffery se ocitá v jejich víru a znovu se přesvědčuje, že každý člověk v sobě skrývá cosi temného: zavražděná žena, majitel starožitnictví, on sám… a také jeho blízká kolegyně.

Mo Hayder nás znovu vtahuje do děsivého, temného světa. Natolik děsivého, že tentokrát se začne bát i detektiv Caffery.

 

Externí odkazy:

[recenze] Schefikův Blog (Petr Čapek)