kniha » Polámané panenky
má v knihovně 1
hodnotilo: 2
75%
Polámané panenky

James Carol

Polámané panenky

série: Jefferson Winter
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní

originální název: Broken Dolls
originál vyšel: 2014

vydání: BB art (web) 2015


SERIE: Jefferson Winter
[1] Polámané panenky
[2] Dobře se dívej
[3] Oběť
Informace / Anotace ke knize: Polámané panenky

„My dva jsme stejní…“
Na ta slova nedokáže Jefferon Winter zapomenout. Pošeptal mu je jeho otec, než ho popravili coby sériového vraha. Policejní profiler Winter sám pomáhá odhalit sériové pachatele, aby dokázal sobě i okolí, že násilnické sklony nezdědil.
V severním Londýně už nebezpečný maniak unesl čtyři ženy. Každou z nich dlouho mučil, pak jí jednoduchým, ale brutálním způsobem provedl lobotomii a pustil na svobodu. Oběti žijí, ale v podstatě nevnímají svět, nemluví, a tak o pachateli nemohou nic vypovědět.
Když je unesena pátá hnědooká tmavovláska, ze Států přilétá metropolitní policii pomoci Jefferson Winter. Tento excentrický génius, který kvůli ignorování předpisů raději sám odešel z místa v FBI, nyní přijímá zakázky jako konzultant a vytváří psychologické profily zločinců po celém světě.
Svými neortodoxními postupy sice londýnské detektivy Hatchera a Templetonovou vyvádí z míry, ale oba brzo poznávají, že na stopu geniálního psychopata je může přivést jen stejně geniální vyšetřovatel. A tím Jefferson Winter je.