kniha » Němá dívka
má v knihovně 2
hodnotilo:
0%
Němá dívka Více vydání = více obálek.

Hans Rosenfeldt
Michael Hjorth

Němá dívka

Kniha vyšla i pod názvem:
Nemý svedok
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Sebastian Bergman
díl v sérii: 4

Kategorie: detektivní

originální název: Den stumma flickan
originál vyšel: 2014

vydání: Host (web) 2015; Ikar SK (web) 2017; Host (web) 2021

odkazy: 1x [ukázka]


Informace / Anotace ke knize: Němá dívka

O velikonočních svátcích je surově zavražděna rodina se dvěma malými chlapci. Sebastian Bergman a jeho tým zjistí, že u tragédie byl nejspíš svědek. Je jím desetiletá Nicole, která v tu dobu byla u svých bratranců na návštěvě. Policisté předpokládají, že se schovává v lese. Dívka je nezvěstná tři dny a její šance na přežití v divočině jsou malé. Policie se proto rozhodne požádat o pomoc veřejnost, přestože tím může vraha na svědkyni upozornit.
Bergmanovi se podaří děvče vystopovat a vznikne mezi nimi zvláštní pouto. Nicole je však hluboce traumatizovaná a nemluví, jen kreslí obrázky. Sebastian Bergman s ní začne pracovat a zjišťuje, že mu čím dál víc připomíná jeho vlastní dceru, o kterou přišel. Dokáže dívku před vrahem ochránit?

Němá dívka je čtvrtým dílem série o policejním psychologovi a sebestředném sukničkáři Sebastianu Bergmanovi. Romány mají úspěch po celém světě, prodalo se jich více než dva miliony výtisků. Práva na sérii koupila nakladatelství ve třiceti zemích.
Román Němá dívka se dostal do užší nominace na prestižní cenu Nejlepší švédská detektivka roku, udělovanou Švédskou akademií autorů krimi.

 

Externí odkazy:

[ukázka] Pravda