kniha » Čtyři a půl kamaráda a panter na školním dvoře
hodnotilo: 1
60%
Čtyři a půl kamaráda a panter na školním dvoře

Joachim Friedrich

Čtyři a půl kamaráda a panter na školním dvoře

série: Čtyři a půl kamaráda
díl v sérii: 21

Kategorie: detektivní - humorná - pro děti a mládež

originální název: 4½ Freunde und der Panther im Pausenhof
originál vyšel: 2015

vydání: BB art (web) 2015


Informace / Anotace ke knize: Čtyři a půl kamaráda a panter na školním dvoře

Kalle, který si spolu s kamarády Ferdou, Štefkou a Ředkvičkou hraje rád na detektivy, přijde pozdě do školy. Má však štěstí, protože uvidí učitele matematiky, jak přijíždí na novém velkém motocyklu, a tajně vyslechne podezřelý rozhovor dvou motorkářů. Hned zavětří, protože nový případ pro Kallovu detektivní kancelář je na světě! Brzy však zjistí, že tentokrát to není žádná hra. Zdá se, že motorkáři mají s učitelem matematiky nevyřízené účty, a když se do toho malí detektivové zapletou, vznikne neuvěřitelná mela, kterou ještě víc zamotá pes Sedmikrásek, nerozlučný kamarád Kallovy detektivní kanceláře.
Ten totiž v nejnapínavějších okamžicích nemyslí na nic jiného než na žrádlo. Díky tomu se skamarádí s dívkou Laurou, která – jak se zdá – patří k partě zlodějů motorek. A Kalle spolu s kamarády musí projít opravdovou zkouškou odvahy, aby mohl svůj další případ úspěšně vyřešit.

Další román ze slavné série zaujme rychlým spádem, dobrodružnou zápletkou a nečekanými humornými zvraty, které rozesmějí malé i velké čtenáře.