kniha » Zapadákov
má v knihovně 3
hodnotilo: 3
47%
Zapadákov

Jeffery Deaver

Zapadákov

série: Kathryn Danceová
díl v sérii: 4
kniha patří do světa: Kathryn Danceová

Tato kniha je částí i jiných knih: Zapadákov / Všude kolem černý les / Dolů k mrtvým / Psí advokátka

Kategorie: detektivní

originální název: Solitude Creek
originál vyšel: 2015

vydání: Domino (web) 2015


SERIE: Kathryn Danceová
[1] Spící panna
[2] Kříže u cesty
[3] Tvůj stín
[4] Zapadákov
Informace / Anotace ke knize: Zapadákov

Kdo říkal, že vrah musí mít vždy na rukou krev? Úplně stačí, když umí mistrně manipulovat s lidskou psychikou…
Ten podnik se jmenoval Zapadákov. Stál sice u odlehlé silnice, ale protože měl i malý koncertní sál, sjížděli se do něho lidé ze širokého okolí. Nikdy tam nikdo neřešil žádný problém; do Zapadákova jako by vnější svět nepronikal. Taková oáza klidu, řeklo by se.
To ale platilo jen do osudného večera, kdy při koncertu začínající kapely kdosi vykřikl: „Hoří!“ Zpanikaření diváci se rozběhli ke dveřím, ale ty byly zamčené. Spousta návštěvníků byla zraněna, šest zemřelo. Nezabil je však oheň, ale panika. V Zapadákově nehořelo, jen tam kdosi vyvolal falešný poplach.
Vyšetřování případu se ujímá agentka Kathryn Danceová. Jako uznávaná expertka na kinezickou analýzu velmi brzy zjistí, že panika byla vyvolána s chladným rozmyslem. Pachatel velmi dobře věděl, že v mezních situacích se z lidského strachu a pudu sebezáchovy stává zbraň – a v Zapadákově toho mistrně využil. Jistě je se svým dílem spokojen. Teď v pozici útočníka už jen čeká na svou další kořist. Tedy pokud ho Danceová a její tým včas nezastaví.