kniha » Nehlučně
má v knihovně 1
hodnotilo:
0%
Nehlučně Více vydání = více obálek.

Frank Schätzing

Nehlučně

Kniha vyšla i pod názvem:
Nehlučne
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: thriller

originální název: Lautlos
originál vyšel: 2000

vydání: Ikar SK (web) 2007; Knižní klub (web) 2008


Informace / Anotace ke knize: Nehlučně

Summit G8, 18.-20. červen 1999, Kolín nad Rýnem.
Na summit přijíždí i první muž světa, Bill Clinton, aniž tuší, že se má stát terčem teroristů jako odplata za nedávný vojenský letecký útok na Bělehrad.
Atentát má provést špičková teroristka, záhadná žena srbského původu, z pověření organizace „Trojský kůň„. Vůdce organizace trvá na tom, aby americký prezident zemřel srbskou rukou a srbští nacionalisté se chtějí k akci oficiálně přihlásit. Do akce je zapojen i ruský programátor Gruškov, elitní zaměstnanec krycí softwarové firmy v Itálii, a irský technik, bývalý člen IRA Clohessy, jenž pracuje na letišti v Kolíně. Protože nebude možné se ke Clintonovi přiblížit se střelnou zbraní, je třeba použít jinou, „neslyšnou“ techniku, a to laseru. Pomocí pohyblivého zrcadla na střeše letištní budovy má být paprsek složitě nasměrován z digitálního fotoaparátu, jenž poslouží jako zaměřovač atentátnici, která pronikne do blízkosti státníků jako akreditovaná novinářka.
Krátce před plánovaným summitem přijíždí do Kolína na autorské čtení irský fyzik, autor sci-fi bestsellerů a čekatel na Nobelovu cenu, Liam O‘Connor. Na letišti se náhodou srazí s bývalým spolužákem Clohessym. I O‘Connor byl v mládí zapleten s IRA, ale Clohessy předstírá, že je někdo jiný. O‘Connor záhy vytuší, že se něco chystá, a rozjede pátrání na vlastní pěst.