kniha » Černá skříňka / Stříbrná hvězda / Ztracená léta / Souostroví
hodnotilo:
0%
Černá skříňka / Stříbrná hvězda / Ztracená léta / Souostroví

??? autor ???

Černá skříňka / Stříbrná hvězda / Ztracená léta / Souostroví

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Černá skříňka

Kategorie: detektivní - románová antologie

vydání: Reader´s Digest Výběr 2015


Informace / Anotace ke knize: Černá skříňka / Stříbrná hvězda / Ztracená léta / Souostroví
  1. Michael Connelly: Černá skříňka – Píše se rok 1992 a v Los Angeles probíhají pouliční nepokoje. Detektiv Harry Bosch má službu v terénu. Byla zastřelena mladá dánská novinářka, avšak situace je nepřehledná, a Harry se musí stáhnout, ještě než stihne začít pátrat po vrahovi. Stopa vychládá. Za dvacet let dostává detektiv druhou šanci. Je přesvědčen, že každý zločin má svou „černou skříňku“, v níž jsou ukryty klíčové důkazy. I v případu zavražděné Anneke Jaspersenové musí taková skříňka existovat. Ovšem jediné, co má Harry momentálně k dispozici, jsou dvě umolousané krabice s novinářčiným pasem, fotografickým vybavením a nábojnicí po kulce ráže 9 mm…
  2. Jeannette Wallsová: Stříbrná hvězda – Dvanáctiletá Jean a její patnáctiletá sestra Liz si nejsou podobné. Každá je dcerou jiného otce, a obě svého otce záhy ztratily. Dívky mají jenom matku – krásnou a bohémskou ženu, která však mateřskými vlastnostmi příliš neoplývá a nakonec své dcery opustí docela, když se vydá do světa „hledat samu sebe“. Co si mají Jean a Liz počít – samy v Kalifornii, bez rodičů, bez peněz? „Sociálka“ už bouchá na dveře. Liz dostane nápad: vydají se autobusem napříč Státy do Virgínie, kde – jak jim matka vyprávěla – se nachází rodinné sídlo jejich předků. Když dorazí do cíle, ocitnou se tváří v tvář velkolepé zchátralé vile jménem Mayfield.
  3. Mary Higgins Clarková: Ztracená léta – Když je doktor Jonathan Lyons, uznávaný akademik, nalezen ve své pracovně s kulkou v hlavě, podezření okamžitě padá na jeho duševně nemocnou manželku Kathleen, v jejíž ruce se nacházela zbraň. Jenže Johathan nedávno získal velmi vzácný starý svitek z biblických dob, jehož autorem byl údajně sám Ježíš, a jeho dcera Marie je toho mínění, že právě tento dokument mohl stát za otcovou vraždou – tedy nikoli chatrná matčina mysl. Navíc nevěří, že by její matka, byť nemocná, byla schopná vraždit. Odpověď může poskytnout někdo z okruhu Jonathanových přátel a spolupracovníků, a Marie je odhodlána vnést do záhady světlo.
  4. Monique Roffeyová: Souostroví – Karibský ostrov Trinidad zasáhne mimořádně ničivá potopa. Dům Gavina Wealda je srovnán se zemí a rovněž jeho rodina se ocitne v troskách. Tragický zásah dostane celý Gavinův dosavadní život a mladý muž a otec neví, zda bude s takovým traumatem schopen dál žít. Všechno nabere obrat v momentu, kdy zničehonic v pudu sebezáchovy naloží sebe, svou šestiletou dceru Océan a psa na loď zvanou Romany a vydá se na dobrodružnou plavbu nazdařbůh karibskou oblastí. Křižuje místní exotické ostrovy a ostrůvky, zažije mnohá nebezpečí a výzvy osudu. Zázračná plavba mu život v mnoha ohledech promění.