kniha » Podezření / Na návštěvě u psa, přijdu brzy / Temné vody / Kniha života Cilky Honeycuttové
má v knihovně 1
hodnotilo: 1
80%
Podezření / Na návštěvě u psa, přijdu brzy / Temné vody / Kniha života Cilky Honeycuttové

??? autor ???

Podezření / Na návštěvě u psa, přijdu brzy / Temné vody / Kniha života Cilky Honeycuttové

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Temné vody

Kategorie: detektivní - románová antologie

vydání: Reader´s Digest Výběr 2015


Informace / Anotace ke knize: Podezření / Na návštěvě u psa, přijdu brzy / Temné vody / Kniha života Cilky Honeycuttové
  1. Joseph Finder: Podezření – Bostonský spisovatel a otec-samoživitel Danny Goodman řeší problém, jak dál platit své dceři Abby školné na prestižní soukromé střední škole. Trn z paty mu nečekaně vytrhne milionář Thomas Galvin, otec nové Abbyiny kamarádky, který mu nabídne velkorysou půjčku, na jejíž splacení nijak nepospíchá. Dannymu se uleví, že je problém školného vyřešený, ale do hlavy se mu vkrádá pochybnost o původu peněz, které z Thomase Galvina udělaly tak bohatého muže. Objevují se indicie ukazující směrem k mexickým drogovým kartelům, jejichž pohůnci se neštítí jakéhokoli násilí a brutality. Danny je silně znepokojen.
  2. Nick Trout: Na návštěvě u psa, přijdu brzy – Veterinář Cyrus Mills zdědil po otci praxi v podobě poněkud omšelého zařízení s honosným názvem Pavilon veterinární péče. „Zdědil“ i svérázného starého doktora Lewise, který mu má pomoct otcovu praxi vzkřísit a učinit ji natolik konkurenceschopnou, aby dokázala vzdorovat agresivnímu řetězci poskytovatelů veterinární péče v blízkém okolí. Během tohoto procesu se Cyrus seznamuje s řadou rázovitých dvojnohých i čtyřnohých místních postaviček, včetně jednoho nesmírně nadaného psa, a aby toho nebylo málo, musí řešit milostné potíže, které mu přivodí krásná servírka z místního pohostinství.
  3. Ann Cleevesová: Temné vody – Na Shetlandských ostrovech jsou hluboce zakořeněny dávné tradice. I lidské vášně jsou tu, zdá se, velice silné – a taky skryté. Lidé se tu mezi sebou znají a každý ví, co právě dělá jeho soused. Takový zločin jako vražda je tu něco neobvyklého, protože viník by přece musel být okamžitě vypátrán a dopaden… Anebo ne? Když se v rybářském člunu najde mrtvola zavražděného mladého muže, je to pro zdejší lidi opravdový šok. Je přivolána policejní posila z pevniny. Místní detektiv Jimmy Perez, zotavující se z deprese po úmrtí snoubenky, nechce mít s vyšetřováním nic společného, brzy ho ale záhada vtáhne.
  4. Beth Hoffmanová: Kniha života Cilky Honeycuttové – Život se s dvanáctiletou Cilkou Honeycuttovou nijak nemazlí. Její labilní matka se propadá do stále hlubšího šílenství a veškerá tíha starostí o ni padá na zoufalou dcerku. Od otce, obchodního cestujícího, pomoc nepřichází – doma se skoro neukazuje. Když se matka stane obětí dopravní nehody a o Cilku se nemá kdo starat, objeví se zčistajasna na scéně svérázná prateta z Jihu jménem Tootie. Cilka není nijak nadšená vidinou toho, že by se měla s pratetou kamsi stěhovat. Nakonec však zapůsobí čarovné kouzlo amerického Jihu, přívětivost místních žen, a Cilka se ze svého zlého snu začíná probouzet.