kniha » Nic není svaté
chce si přečíst 1 | má v knihovně 6
hodnotilo: 6
97%
Nic není svaté

Dennis Lehane

Nic není svaté

série: Kenzie a Gennaro
díl v sérii: 3
kniha patří do světa: Patrick Kenzie a Angela Gennaro

Kategorie: detektivní - drsná škola

originální název: Sacred
originál vyšel: 1997

vydání: Epocha (web) 2015

odkazy: 1x [ukázka]


SERIE: Kenzie a Gennaro
[1] Černá nenávist
[2] Dotek temnoty
[3] Nic není svaté
[4] Sbohem, baby
Informace / Anotace ke knize: Nic není svaté

Krásná mladá žena zničená žalem zmizela beze stopy. Stejně tak detektiv najatý, aby ji našel. A rovněž spousta peněz. Na scénu vstupují ostřílení soukromí vyšetřovatelé Patrick Kenzie a Angela Gennarová.
Pocházejí z drsných ulic bostonské čtvrti Dorchester, a tak už viděli – a přežili – takřka všechno. Nový případ je však přivádí na neprobádané území, kde není nic svaté. Na území lží a korupce, kde věřit komukoliv může znamenat smrt a každý krok může být poslední.
Strhující příběh tentokrát zavede čtenáře ze známého prostředí Bostonu na exotickou Floridu. Dokážou Angela a Kenzie proniknout skrz spletitou síť lží obklopující svět těch opravdu bohatých a mocných? A jsou vůbec na takové odhalení připraveni? V sázce je tentokrát mnohem víc než jen vyřešení záhadného případu…

Knihám Dennise Lehanea lze propadnout velmi snadno. Za čtivým stylem, napínavým dějem a kousanci cynického humoru se totiž skrývá ošklivá pravda o světě kolem nás, která vnímavému čtenáři nedá usnout. Autor excelentních románů Tajemná řeka, Prokletý ostrov a Sbohem, baby tak znovu potvrzuje, že na poli detektivního thrilleru nemá prakticky žádnou konkurenci.

 

Externí odkazy:

[ukázka] Epocha