kniha » Platanová alej / Štestí v neštěstí / Budík v srdci / Sklářův učen
hodnotilo:
0%
Platanová alej / Štestí v neštěstí / Budík v srdci / Sklářův učen

??? autor ???

Platanová alej / Štestí v neštěstí / Budík v srdci / Sklářův učen

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Platanová alej, Budík v srdci

Kategorie: detektivní

vydání: Reader´s Digest Výběr 2015


Informace / Anotace ke knize: Platanová alej / Štestí v neštěstí / Budík v srdci / Sklářův učen
  1. John Grisham: Platanová alej – Jižanské městečko Clanton ve státě Mississippi má o klevety postaráno. Bohatý podnikatel, podivínský Seth Hubbard, byl nalezen mrtev – oběšený na větvi stoletého platanu na svých rozlehlých pozemcích. Začnou se sjíždět příbuzní, kteří po něm za jeho života ani nevzdychli, aby se teď přiživili na bohatství, které po něm zbylo. Jenže v tom je jeden háček: Hubbardův právník Jake Brigance po klientově smrti zjišťuje, že existuje zbrusu nová poslední vůle, v níž starý muž odkazuje všechen majetek nikoli své rodině, ale poněkud nepochopitelně jisté osobě z městečka. Schyluje se k největší právní bitvě v historii města.
  2. Kevin Alan Milne: Štěstí v neštěstí – Sofii Jonesové osud nadělil opravdu velkou porci smůly a neštěstí. Jako malá přišla při dopravní nehodě o rodiče a její život by se dal definovat jako tragédie. Kdykoli se pokusí přes svůj handicap přenést a posunout se dál, minulost ji stáhne zase zpátky. Útěchou je jí zjištění, že není sama – to když připraví várku „koláčků neštěstí“ (namísto známých koláčků štěstí), které se překvapivě dobře uchytí u zákazníků jejího obchůdku. Jsou máčené v hořké čokoládě a vybavené ručně psanými průpovídkami. Jednoho dne do obchodu překvapivě vkročí její bývalý snoubenec, který kdysi zasnoubení zrušil a zmizel. Jenže Sofie už je dnes chytřejší…
  3. Peter Swanson: Budík v srdci – Jednoho obyčejného večera, který George Foss tráví v oblíbené bostonské hospůdce, dojde k něčemu, co jeho pohodlným životem otřese v základech. K baru si sedne krásná žena – žena, jež před dvaceti lety beze stopy zmizela. Liana Dectorová není jen Georgeovou bývalou přítelkyní a první láskou, na niž nedokázal zapomenout. Je také nebezpečnou hádankou, a možná dokonce i chladnokrevnou vražedkyní, po které pátrá policie. Teď je najednou zpátky – a potřebuje Georgeovu pomoc. George ví, že Liana představuje problém. Nedokáže ji však odmítnout a toto rozhodnutí ho vžene do zlověstné sítě lží, tajemství, zrady a vraždy.
  4. Peter Pezzelli: Sklářův učeň – Stát se taneční hvězdou – to je snem italského mladíka Fabia Terranovy. Je brilantním tanečníkem, je mladý, pohledný, nesmírně talentovaný a stejně nesmírně touží dostat se pryč z venkovského městečka v horách ve střední Itálii, kde žije. Sní o tom, že se jednoho prorazí až na Boadway či do Hollywoodu a vydělá obrovské jmění. Naplánuje si cestu do Milána na taneční soutěž. Všechno je nachystáno, ale v předvečer odjezdu se stane tragédie, která jeho plány zhatí. Fabio je zdrcený, propadá se do stále větší temnoty. Matka ho pošle za oceán ke strýci, majiteli malé sklářské dílny, v naději, že se tam Fabio vynoří z temnot zase na světlo.