kniha » Škůdce / Kocour Bob / Sestry / Nejdelší jízda
hodnotilo:
0%
Škůdce / Kocour Bob / Sestry / Nejdelší jízda

??? autor ???

Škůdce / Kocour Bob / Sestry / Nejdelší jízda

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Škůdce

Kategorie: detektivní

vydání: Reader´s Digest Výběr 2015


Informace / Anotace ke knize: Škůdce / Kocour Bob / Sestry / Nejdelší jízda
  1. Kelly Parsons: Škůdce – V bostonské Univerzitní nemocnici se začnou dít podivné věci. Dochází k chybám, které jsou pro některé pacienty fatální. Steve Mitchell, nadaný chirurg v rezidentním programu pro mladé lékaře, se až podezřele často vyskytuje poblíž těchto případů. Je to snad tím, že je příliš ambiciózní, moc si na operačním sále věří a nečeká na názor služebně starších lékařů? To by však nebyla celá část skládanky. V nemocnici se totiž děje ještě něco jiného, a Steve se dostane přímo do středu zamotaného klubka smrtonosných záhad. V sázce jsou životy dalších pacientů prestižní nemocnice i budoucí život a štěstí chirurgovy mladé rodiny.
  2. James Bowen: Kocour Bob – Vypravěč příběhu James Bowen žil v Londýně z ruky do úst a živil se jako pouliční muzikant. Jeho drogová minulost nebyla doposud tak úplně minulostí – stále ještě byl na substituční léčbě metadonem, a neměl tedy zdaleka vyhráno. Nakročeno ke skutečné změně životního stylu začal mít až v okamžiku, kdy se na prahu jeho nouzového bytu objevil zrzavý kocour. Zvíře bylo zraněné a James ho láskyplně ošetřoval, neváhaje investovat „vyzpívané“ peníze na veterináře a léky. Netrvalo dlouho a z muže a kocoura se stala nerozlučná dvojka, jejíž následná společná dobrodružství oběma vyhojila jizvy z nepokojné minulosti.
  3. Patricia MacDonaldová: Sestry – Mladá Alex Woodsová dostane po smrti matky do rukou dopis, který jí nasadí do hlavy pořádného brouka. Až doposud žila jako jedináček, a teď se najednou dozvídá, že kdesi má nikdy nepoznanou sestru. Rozhodne se, že ji zkusí vypátrat, neboť po sourozenci vždycky toužila. Jenomže když se dozvídá o dotyčné mladé ženě víc, začíná pochybovat, jestli dělá dobře, když ji chce najít. Sestra totiž patrně nebude taková, jakou by si byla představovala, a setkáním s ní si může Alex zadělat na problémy. Nicméně krev není voda, a tak Alex sestru vyhledá. Do jak nebezpečného podniku se tím pouští, však Alex ani zdaleka netuší.
  4. Nicholas Sparks: Nejdelší jízda – Co spojuje čtyři na první pohled zcela odlišné lidi – mladého jezdce býčího rodea, studentku dějin umění, starého vdovce a rakouskou emigrantku se smyslem pro kvalitní umělecká díla? Dva páry, dva příběhy lásky, které od sebe dělí místo i čas – ovšem jen dotud, dokud se vzájemně nestřetnou díky pozoruhodné souhře náhod. Devadesátník Ira Levinson je uvězněný v havarovaném autě a poslední hodiny života věnuje snové rekapitulaci svého manželství vídeňskou Židovkou Ruth. Mezitím druhý pár – studentka Sofie a kovboj Luke – řeší, zda je vůbec nějaký společný život čeká, když podle všeho by si ani neměli mít co říct…