kniha » Přeběhlík
chce si přečíst 1 | má v knihovně 5
hodnotilo: 6
92%
Přeběhlík Více vydání = více obálek.

Michael Connelly

Přeběhlík

Kniha vyšla i pod názvem:
Druhá strana
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Harry Bosch
díl v sérii: 17

Kategorie: detektivní

originální název: The Crossing
originál vyšel: 2015

vydání: Slovart SK (web) 2016; Domino (web) 2016

odkazy: 1x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Přeběhlík

Je lepší sám odejít, než být vyhozen. Přesně tímto pravidlem se řídil detektiv Harry Bosch, když před šesti měsíci opustil policii. Měl už po krk zpolitizované mašinerie, a tak zvolil raději výslužbu než neustálý boj s větrnými mlýny.
Člověk jeho typu však nevydrží dlouho v nečinnosti. Dobře to o něm ví i advokát Mickey Haller, a proto Bosche osloví s nabídkou, aby pro něj pracoval jako soukromý vyšetřovatel. Boschovi se tato představa zpočátku příčí – má pocit, že by se tím zpronevěřil všemu, co jako policista vykonal a čemu věřil.
Nakonec se však přece jen nechá přemluvit. Nyní tedy stojí na opačné straně justičního systému a bývalí kolegové pro něj mají jen hanlivé označení přeběhlík. Jeho úkolem je nalézt důkazy, které zprostí Hallerova klienta obvinění z vraždy, přestože vzorky DNA nalezené na místě činu hovoří jednoznačně v jeho neprospěch.
Vskutku nelehký úkol. Bosch se však do něj pustí s vervou buldoka a brzy začne nacházet v policejních spisech různé nesrovnalosti a rozpory. Je možné, že nitky tohoto případu vedou přímo do policejních řad? A pokud je tomu tak, neocitá se v ohrožení i život samotného Bosche?

 

Externí odkazy:

[recenze] iLiteratura.cz (Boris Hokr)