kniha » 3x C. k. policejní komisař Pobuda
hodnotilo:
0%
3x C. k. policejní komisař Pobuda

Jiří Slavíček

3x C. k. policejní komisař Pobuda

série: Komisař Pobuda
díl v sérii: 3

Kategorie: detektivní - povídková sbírka

originál vyšel: 2016

vydání: Isla 2016


Informace / Anotace ke knize: 3x C. k. policejní komisař Pobuda

C. k. policejní komisař František Xaver Pobuda (1827 – 1914) jako policejní komisař sedmého pražského obvodu Holešovice bdí nad pořádkem a klidem ve své čtvrti.
Rodnou čtvrť nezapře, i když musí mnohdy bojovat s rakousko-uherskou byrokracií. Je povinován svému císaři Jeho apoštolskému veličenstvu Františku Josefu I., kterého ctí. Rok 1898 nebyl zrovna tím nešťastnějším. V jeho čtvrti se staly hned tři hrdelní zločiny.
Zpočátku roku se udál zločin který by se dal pojmenovat jako Případ amerikánské nevěsty. Poté řešil Případ administrátora daně potravní a po něm přišel snad nejsmutnější z nich – Případ ze sadů korunního prince Rudolfa.
Policejní komisař Pobuda dokázal všechny tři případy objasnit, pachatele zatknout, usvědčit a předat velectěnému c. k. trestnímu soudu v Praze. Nebyl na všechnu práci sám. Má dva spolupracovníky – důsledného policejního koncipistu Nebeského a vynalézavého policejního praktikanta Rybičku. A musí po pravdě říci, že bez jejich pomoci by všechny úkoly komisař asi stěží zvládl.