kniha » Tma
má v knihovně 2
hodnotilo: 2
90%
Tma Více vydání = více obálek.

Bernard Minier

Tma

série: Martin Servaz
díl v sérii: 3

Kategorie: detektivní

originální název: N'éteins pas la lumière
originál vyšel: 2014

vydání: XYZ (web) 2016; XYZ (SK) 2016; XYZ (web) 2016

odkazy: 2x [recenze]


SERIE: Martin Servaz
[1] Mráz
[2] Kruh
[3] Tma
[4] Noc
[5] Sestry
Informace / Anotace ke knize: Tma

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru.
Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený.
Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!

 

Externí odkazy:

[recenze] Vaše Literatura (Jolana Hlušičková)
[recenze] Krajské listy.cz (Zdeněk Svoboda)