kniha » Playground
má v knihovně 3
hodnotilo: 1
80%
Playground Více vydání = více obálek.

Lars Kepler

Playground

Kniha vyšla i pod názvem:
Ihrisko
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: thriller - fantasy

originální název: Playground.
originál vyšel: 2015

vydání: Ikar SK (web) 2016; Host (web) 2016; Host (web) 2017

odkazy: 1x [info], 5x [recenze], 1x [ukázka]


Informace / Anotace ke knize: Playground

Co se stane během těch vzácných vteřin, kdy se zastaví srdce?
Jasmin Pascalová‑Ander­sonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na celou minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, potom je však přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: ocitla se v tajemném přístavním městě, jež představuje přechod mezi životem a smrtí a v němž panuje krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo překonat nástrahy města a vrátit se do života?
Jasmin se ve Stockholmu léčí z posttraumatického stresového syndromu, opustí armádu a snaží se vést poklidný život. Až do dne, kdy jí vážná dopravní nehoda opět obrátí svět vzhůru nohama. Lékaři v nemocnici operují Jasminina syna, aby mu zachránili život. Během operace mu však musejí na okamžik zastavit srdce.
Nikdo neví, kolik pravdy je na příbězích těch, kteří se navrátili z blízkosti smrti. Ale Jasmin nemůže riskovat. Ví, že si její syn sám neporadí a nevrátí se. Kruté přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je hřiště…

 

Externí odkazy:

[info] Legie
[recenze] Fantasya (Adéla Kolářová)
[recenze] Severské krimi.cz (Severka)
[recenze] Sarden (Jáchym Šidlák)
[recenze] Vaše Literatura (Jolana Hlušičková)
[recenze] Pravda
[ukázka] Pravda