kniha » Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ
má v knihovně 1
hodnotilo:
0%
Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ

Josef Bernard Prokop

Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ

série: Paní Grimmová
díl v sérii: 2

Kategorie: detektivní

originál vyšel: 2016

vydání: Fortuna Libri (web) 2016


Informace / Anotace ke knize: Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ

Město Kostelec, v němž se příběh odehrává, není příliš odlišné od desítek podobných míst v naší zemi. Jediným rozdílem jsou dva zámky a jejich majitelka, baronka Kornélie Grimmová, zvědavá a všetečná dáma, která se velmi zajímá o detektivní romány a policejní vyšetřování.
Na pomoc má všechny obyvatele zámku, přítelkyni Hermínu, neteř Helenu, i třeba dlouholetého kamaráda Georga, abbého Holuba, lékařku Ludmilu, či zahradníka Emila a další, které už možná znáte z prvního dílu. Bez nich by paní Grimmová měla svou práci o mnoho těžší.
Na polní cestě za městem je nalezen těžce zraněný muž, který po převozu do nemocnice zemře. Vyšetřováním se zjistí, že se jednalo o vyhlášeného lichváře, kterého nenávidělo mnoho lidí. Jak vybrat toho, který vedl smrtonosnou zbraň? To je nový úkol pro paní Grimmovou, Kdo zabil lichváře, který trápil desítky dlužníků? Byl to nepřátelský gang, nebo ti, kterým tahal z kapes nekřesťanské peníze, anebo někomu překážel? Do toho všeho ještě její nejlepší přítelkyně chystá svatbu a na zámek přibyla její neteř, mladá a hlučná dívka…