kniha » UltiMatum
má v knihovně 1
hodnotilo:
0%
UltiMatum Více vydání = více obálek.

Anders de la Motte

UltiMatum

série: David Sarac
díl v sérii: 2

Kategorie: thriller

originální název: UltiMatum.
originál vyšel: 2015

vydání: Ikar SK (web) 2016; Knižní klub (web) 2016


SERIE: David Sarac
[1] MemoRandom
[2] UltiMatum
Informace / Anotace ke knize: UltiMatum

Z jezera Mälaren poblíž školicího centra švédské vládnoucí strany bylo vyloveno lidské tělo, dokonale naporcované a už částečně rozložené. Případ přistane na stole kriminální inspektorky Julie Gabrielssonové. Čí je to mrtvola a kdo si dal takovou práci, aby ji nebylo možné identifikovat?
Policistu Davida Saraca pronásledují démoni minulosti. Poté co jen o vlásek unikl smrti, drží ho na izolovaném oddělení daleko od Stockholmu – prý pro jeho dobro. David by rád navždy umlčel hlasy ve své hlavě. Je to všechno tvoje práce, Davide, šeptají mu. Byl to tvůj plán. Tvoje chyba. A pak dostane nabídku, která změní jeho názor…

UltiMatum je adrenalinem nabitý thriller z krutého, nemilosrdného světa, kde v boji o moc neplatí žádná pravidla. Stejně jako MemoRandom, první román Anderse de la Motte z tohoto prostředí, zaujal čtenáře po celém světě (vychází v jednadvaceti zemích) a také kritiku – Akademie švédských spisovatelů krimi ho vyhlásila nejlepší detektivkou roku (podobně v roce 2010 ocenila jeho prvotinu Game).