kniha » Hra s ohněm
má v knihovně 1
hodnotilo: 3
53%
Hra s ohněm Více vydání = více obálek.

Tess Gerritsen

Hra s ohněm

Kniha vyšla i pod názvem:
Hra s ohňom
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: thriller

originální název: Playing with Fire
originál vyšel: 2015

vydání: Knižní klub (web) 2016; Ikar SK (web) 2016

odkazy: 1x [info]


Komentáře:
trudoš  | **1/2 28.10.2018 06:48

Napínavý thriller s mysteriózní zápletkou, pokažený pragmatickým závěrem a v důsledku i krátkým rozsahem. Chápu autorčinu potřebu vnitřně se vypořádat s hrůzami židovského holocaustu, ale na můj vkus se jí to nepovedlo právě důstojně. Přitom stavba zápletky není špatná, jenže samotné zpracování by víc slušelo povídce. Nebo naopak velkému románu, ovšem ten už by skutečně potřeboval dějovou linku s pořádně rozehranou legendou. Takhle působí výsledek schematicky, uspěchaně a zároveň lacině – viz závěrečná pointa. Upřímně, to už bych raději nějakou tu nadpřirozenou kletbu. Na druhou stranu, úchylů jako jsem já, zas není tolik, takže Tess Gerritsenová zvolila pravděpodobně správnou cestu.
Po řemeslné stránce jinak průměr, který při srovnání s předchozí autorčinou tvorbou zklame buď svou jinakostí, nebo naopak potěší tím, jak vybočuje z řady. Záleží, jakého jste ražení. Osobně se ale nedokážu zbavit pocitu promarněného potenciálu, protože z toho mohla být moc pěkná epizoda v Krajních mezích.

Jana677  | ***1/2 04.01.2020 07:46

Román nemá hluchá místa, plyne svižně a čte se prakticky sám, přesto nemohu úplně chválit. Autorka svůj thriller kořenila tu detektivkou, tamhle psychologií, hojně přisypala nedávnou historii, přihodila romantiku, k tomu špetku politiky, pár zrnek nadpřirozena… leč většina z uvedených složek jen tak plavala na povrchu. Uvítala bych méně relaxace a hlubší ponor do problematiky. Kromě toho každá záhada vyústila nejjednodušším možným řešením – já vím, Occamova břitva a tak, doufala jsem však v cosi nápaditějšího. A když přímočarost, tak v důkladném provedení, tohle bylo v závěru současné linie odfláknuté jak čínská hračka za dolar. Oceňuji tklivou vzpomínku na italské Židy a vůbec oběti holokaustu, nicméně poslední udělená půlhvězda je prostě vánoční, hodně laskavá. 70%