kniha » Přísně tajný cíl
má v knihovně 1
hodnotilo: 1
80%
Přísně tajný cíl

Mark Frost

Přísně tajný cíl

Kategorie: thriller - akční - alternativní historie - military

originální název: The Second Objective
originál vyšel: 2007

vydání: Jota (web) 2008


Informace / Anotace ke knize: Přísně tajný cíl

Píše se rok 1944. Válka v Evropě už se zdá být u konce, Spojenci se pomalu začínají těšit domů. Německo prohrává, ale Hitler se nevzdá a rozhodne se podniknout svůj poslední zoufalý plán: pokusí se o velkou ofenzivu v Ardenách. Součástí jeho plánu je i nasazení příslušníků Skorzenyho komanda, mužů hovořících anglicky a oblečených v amerických uniformách, jejichž úkolem je dokonale zmást spojenecká vojska. Část této jednotky však má ještě druhý cíl, natolik tajný, že o něm ví jen hrstka mužů.
V jednom z těchto týmů je u Bernie Oster, Američan německého původu, který vyrůstal v New Yorku, ale před vypuknutím druhé světové války se ještě jako kluk přestěhoval s rodiči zpátky do Německa. A právě jemu velí Erich von Leinsdorf, syn bývalého diplomata, fanatický nacista, který se svou zarputilostí a tvrdostí pokouší vymazat pohanu částečně židovské krve.
Bernie se cítí být víc Američanem než Němcem a nejraději by zběhl, brání mu v tom skutečnost, že by jej protivník nechal popravit jako špeha. Jediná cesta, jak z toho ven, je vyzvědět od svého velitele, co je oním tajemným druhým cílem, Touto informací by si mohl vykoupit život. Počáteční neshody mezi oběma muži naprosto rozdílných povah postupně přerůstají v otevřené nepřátelství a začíná být jasné, že přežít může jen jeden z nich…
Navíc jim v cestě stojí i bývalý policista z New Yorku, nyní příslušník vojenské policie Earl Grannit, který se se svým kolegou dostane Němcům na stopu a je rozhodnut zastavit je za každou cenu.

Dobrodružná fikce založená na léta tajených dokumentech americké armádní zpravodajské služby, zasazená do skutečných historických reálií, je plná překvapivých zvratů a napínavých situací.