kniha » Ve světle nebo ve stínu
má v knihovně 2
hodnotilo: 2
60%
Ve světle nebo ve stínu
Sestavil/i:

Lawrence Block

Ve světle nebo ve stínu

Povídky inspirované obrazy Edwarda Hoppera

Kategorie: detektivní - thriller - antologie

originální název: In Sunlight or In Shadow - Stories Inspired by the Paintings of Edward Hopper
originál vyšel: 2016

vydání: Metafora (web) 2017

odkazy: 1x [info], 3x [recenze], 2x [ukázka]


Informace / Anotace ke knize: Ve světle nebo ve stínu - Povídky inspirované obrazy Edwarda Hoppera

Patnáct světoznámých prozaiků se nechalo inspirovat obrazy Edwarda Hoppera a na jejich motivy napsali každý svůj originální příběh. Další připojila Gail Levinová, kunsthistorička a známá odbornice na Hopperovo dílo. Poslední přidal Lawrence Block, autor více než padesáti bestsellerů, který rovněž povídky sestavil do této antologie. Každá ze sedmnácti povídek je uvedena barevnou reprodukcí obrazu, z něhož spisovatel čerpal.
Vyprávění se ujali mistři pera a autoři bestsellerů z různých žánrů. Nechybějí ani takoví velikáni, jakými jsou Stephen King, Lee Child či Joyce Carol Oatesová. K nim se přidala i řada dalších, například Michael Connelly, Megan Abbottová, Justin Scott (nazývaný „Dickem Francisem jachtingu“) či mistr detektivního thrilleru Jeffery Deaver.
Můžete se těšit na širokou škálu žánrů, od hororu, přes detektivku až po povídky tajemné, fantastické či romantické. Obrazy amerického realistického malíře Edwarda Hoppera jsou plné osobitého kouzla a nejen milovníky umění vybízejí k objevování příběhů v nich ukrytých. Díváme se na ně a jsme vtahováni do jejich světa.
Co všechno se za nimi skrývá?

Dvě z povídek – Hudební salonek od Stephena Kinga a Podzim v bufetu od Lawrence Blocka – byly nominovány na Cenu Edgara za nejlepší povídku roku 2016.

 

Externí odkazy:

[info] Legie
[recenze] iLiteratura.cz (Pavel Bušta)
[ukázka] Literární noviny
[recenze] Klub knihomolů (Alena Badinová)
[ukázka] Vaše literatura
[recenze] trojtecka.blogspot.cz ( Kateřina Miklíková)