kniha » Pohřbený život
má v knihovně 1
hodnotilo: 2
85%
Pohřbený život

Allen Eskens

Pohřbený život

série: Joe Talbert
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní

originální název: The Life We Bury
originál vyšel: 2014

vydání: XYZ (web) 2017


SERIE: Joe Talbert
[1] Pohřbený život
Informace / Anotace ke knize: Pohřbený život

Student Joe Talbert má skromné cíle – dokončit úkol na hodinu literatury. Zadáním je sepsat životopis a rozhovor s nějakým neznámým člověkem. S blížícím se deadlinem zamíří Joe do nedalekého domova důchodců najít vhodný objekt pro pozorování. Tam se setká s Carlem Iversonem a už nic v jeho životě nebude tak jako dřív…
Carl je umírající vietnamský veterán a usvědčený vrah. Má před sebou jen pár měsíců života, proto byl přesunut do domu s pečovatelskou službou. Předtím strávil třicet let ve vězení za znásilnění a vraždy.
Jak Joe píše o Carlově životě, obzvlášť o jeho hrdinských činech ve Vietnamu, nemůže se smířit s tím, že je tento voják souzený za tak ohavné zločiny. Joe proto začne pracovat na odhalení pravdy. Přitom ho brzdí okolnosti jeho vlastního života: musí se vypořádat se svou dysfunkční matkou, autistickým bratrem a bolestnými vzpomínkami na dětství.
Kousek po kousku odkrývá pravdu o Carlově vině, ale jak s přítelkyní Lilou zabředávají čím dál hlouběji do okolností trestných činů, je v sázce čím dál víc. Podaří se Joeovi odhalit pravdu dřív, než bude pozdě?

Oceňovaný detektivní román o dospívání, vykoupení a hledání pravdy, který se stal Nejlepším knižním debutem roku 2014.