kniha » Chlapec stále nezvěstný
má v knihovně 2
hodnotilo: 2
80%
Chlapec stále nezvěstný

John Searles

Chlapec stále nezvěstný

Kategorie: thriller - psychologická

originální název: Boy Still Missing
originál vyšel: 2001

vydání: Metafora 2001


Informace / Anotace ke knize: Chlapec stále nezvěstný

Je léto 1971 a Dominik Pindle, patnáctiletý teenager z malého města v Massachusetts, tráví noci tím, že projíždí s matkou město a hledá svého věčně zatoulaného otce po barech. Jedné noci ho takové pátrání přivede tváří v tvář otcově svůdné milence Edie Kramerové.
Dominik se ničím neliší od ostatních dospívajících kluků – s kamarády si rád popovídá o autech, ale hlavně touží konečně objevit tajemný a zapovězený svět sexu a erotiky. Není tedy divu, že v jeho zmatené duši vzplane cosi podobného neumělé lásce.
Poté, co zjistí, že jeho otec Edie opustil, přestože s ním čeká dítě, Dominik cítí rytířskou povinnost vzít ji pod ochranu sám. Peníze, které jí opatří, však bohužel pocházejí z rodinného rozpočtu a s Edieinou láskou k Dominikovi to také není takové, jak si zpočátku namlouval. Úspory jsou pryč a pryč je jednoho dne i Edie. Hned nato Dominika zasáhne šokující smrt matky a na světlo vyjde její skandální tajemství…

Chlapec stále nezvěštný je vynikající román, který v sobě zahrnuje všechny prvky moderního vypravěčského stylu. Přináší hluboce působivý portrét chlapce, jenž se na prahu dospělosti dostal do víru událostí, které navždy změnily jeho život a připravily ho o zbytek dětství.