kniha » 3 případy policejního komisaře Pobudy
má v knihovně 1
hodnotilo: 1
80%
3 případy policejního komisaře Pobudy

Jiří Slavíček

3 případy policejního komisaře Pobudy

série: Komisař Pobuda
díl v sérii: 4

Kategorie: detektivní - povídková sbírka

originál vyšel: 2017

vydání: Motto (CZ) (web) 2017


Informace / Anotace ke knize: 3 případy policejního komisaře Pobudy

František Xaver Pobuda je policejním komisařem sedmého pražského obvodu Holešovice-Bubny a bdí nad pořádkem a klidem ve své čtvrti. Na práci tu ale není sám, při pátrání má po svém boku dva schopné kolegy – důsledného policejního koncipistu Nebeského a vynalézavého policejního praktikanta Rybičku.
Případ velocipedisty popisuje událost z prostředí velocipedistických závodů, kdy zemře jeden ze závodníků. Byla smrt závodníka nešťastnou náhodou, či zločinným úkladem? Pátrání nakonec přivede Pobudu až do Rakouska…
Případu zlatnice Galipetrové dojde k úkladné loupežné vraždě, která se sice udála v samotném středu Prahy, ale její stopy vedou až do Pobudova obvodu. Ten proto musí zakročit a najít vraha v nejspodnějších vrstvách holešovické společnosti.
Případ zeleného brouka začne záhadnou otravou manželky fotografa, který po její náhlé smrti není k nalezení. Pobuda musí přivolat na pomoc oba své spolupracovníky, aby dohromady rozřešili vraždu, u níž není jasné, jak k ní vlastně došlo ani kdo by mohl mít motiv zabíjet.
Dokáže policejní komisař Pobuda se svými pomocníky všechny tři zapeklité případy objasnit, pachatele zatknout, usvědčit a předat velectěnému c. k. trestnímu soudu v Praze?