kniha » Poslední dívka
chce si přečíst 1 | má v knihovně 2
hodnotilo:
0%
Poslední dívka

Riley Sager

Poslední dívka

Kategorie: detektivní

originální název: Final Girls
originál vyšel: 2017

vydání: Dobrovský (web) 2017

odkazy: 3x [recenze], 1x [trailer]


Informace / Anotace ke knize: Poslední dívka

Před deseti lety jela studentka Quincy Carpenter na dovolenou s pěti přáteli a vrátila se sama, jediná přežila hororový masakr. Stala se členem „klubu“ Final Girls, který vymysleli novináři, a do takové skupiny lidí nechce nikdo patřit.
Patří do něj třeba Lisa, která ztratila devět sester z vysokoškolského klubu po útoku teroristy, který zabíjel nožem; nebo Sam, která přežila útok maskovaného muže během noční směny v Nightlight Inn. A nyní i Quincy, která zakrvácená prchala lesem před násilníkem, který přepadl partu studentů v lesní chatě. Média touží po tom, udělat rozhovor se všemi dívkami najednou, jenže všechny se snaží na prožité trauma zapomenout, a tím i jedna na druhou.
V současnosti už je na tom Quincy celkem dobře, díky xanaxu. Má obětavého snoubence Jeffa, populární blog o pečení, krásný byt, terapeutickou skupinu a policistu, který jí před lety zachránil život. Její mozek tragickou událost vymazal a minulost je pohřbena. Avšak jen do té doby, dokud není Lisa, první „Final Girl“, nalezena mrtvá ve své vaně s podřezaným zápěstím, a dokud se na jejím prahu neobjeví Sam…

 

Externí odkazy:

[recenze] Fantasya (Ladislav Svatoš)
[trailer] YouTube
[recenze] Zaostřeno na knihy (Marcela Pudichová)
[recenze] Pouze knihy, nic míň .. (Anita)