kniha » Železný dům
chce si přečíst 1 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 2
hodnotilo:
0%
Železný dům

John Hart

Železný dům

Kategorie: detektivní

originální název: Iron House
originál vyšel: 2011

vydání: Vyšehrad 2017


Informace / Anotace ke knize: Železný dům

Než se stal Železný dům sirotčincem, sloužil jako ústav pro choromyslné zločince a vyšinuté vojáky. Velký a pevný, daleko od všeho důležitého. Spousta utrpení. Spousta bolesti. Nyní tu žijí děti, obklopené necitelností a lhostejností dospělých, vydané napospas tyranii tlupy starších kluků. Neduživý Julian, outsider s ptačím hrudníkem, přežívá jen díky odolnějšímu bratrovi Michaelovi, který ho bezvýhradně brání. Když je jeden z násilníků brutálně zavražděn, Michaelovi nezbývá než uprchnout ze sirotčince a odnést si obvinění s sebou…
Po třiadvaceti letech se bratři znovu setkávají – z Juliana je spisovatel dětských knih, trpící duševní chorobou, a z Michaela zabiják, který má v plánu skončit s kriminální minulostí. Stejně jako kdysi musí silnější bojovat za záchranu slabšího. A vydat se na místo, před nímž celý život utíkal – do Železného domu.

Železný dům je dalším thrillerem Johna Harta, na který čtenář hned tak nezapomene. Nedávno se českým čtenářům tento dvojnásobný nositel prestižní Ceny Edgara Allana Poea znovupředstavil knihou Tíha nenávisti, za kterou získal překladatel Jindřich Manďák Výroční cenu Vyšehradu za rok 2016.


Jiné ocenění :
2011 – Goodreads Choice Awards – Best Mystery & Thriller – 16. místo