kniha » Záhada maltézských hodin
hodnotilo:
0%
Záhada maltézských hodin

Jørn Lier Horst

Záhada maltézských hodin

série: CLUE
díl v sérii: 2

Kategorie: detektivní - pro děti a mládež

originální název: Maltesergåten
originál vyšel: 2012

vydání: Kniha Zlín (web) 2017


SERIE: CLUE
[1] Záhada mloka
[2] Záhada maltézských hodin
[3] Záhada mořského dna
[4] Záhada otevřených hrobů
[5] Záhada plachetnice Liberty
Informace / Anotace ke knize: Záhada maltézských hodin

Jedno z nejluxusnějších zlatnictví v Norsku bylo vykradeno. Kromě zlata a drahocenných šperků zmizely i vzácné maltézské hodiny. Zloději byli dopadeni, ale cenné hodiny se nenašly. Pak jeden z lupičů uprchne z vězení a jeho stopy vedou až do Škunerové zátoky. Cecílie, Leo, Une a Egon musejí společně rozmotat případ plný otazníků. Nechybí ukrytý deník, tajemný klíč, záhadná mapa, podivná noční návštěva a podzemní labyrint chodeb.
Druhý díl napínavé série se opět odehrává v přímořském penzionu Perla a jeho přilehlém okolí. Potkáme se se starými známými – vysloužilým námořníkem Staroušem Timem, světáckým malířem Christianem Lassonem a dalšími. Celým příběhem se, jako ostatně v celé sérii, proplétá filozofické téma podané zajímavým a lehce přístupným stylem.
V tomto díle si autor jako leitmotiv zvolil téma času. Hlavní hrdinové budou během svého pátrání po vzácných hodinách přemýšlet a debatovat o tom, co to čas vlastně je, proč je tak neuchopitelný a jak ho lze promarnit či naopak využít co nejsmysluplněji.