kniha » Noční směna
chce si přečíst 1 | má v knihovně 5
hodnotilo: 2
85%
Noční směna Více vydání = více obálek.

Michael Connelly

Noční směna

Kniha vyšla i pod názvem:
Nočná zmena
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Renée Ballardová
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní

originální název: The Late Show
originál vyšel: 2017

vydání: Slovart SK (web) 2017; Domino (web) 2019


SERIE: Renée Ballardová
[1] Noční směna
[2] Temná svatá noc
[3] Noční oheň
[4] Temné hodiny
[5] Púštna hviezda
Informace / Anotace ke knize: Noční směna

Renée je v mnohém Harrymu podobná: když cítí, že je právo na její straně, jde tvrdohlavě proti pravidlům, i kdyby tím měla sama sobě uškodit. Její kariéře vůbec neprospělo, že napsala stížnost na svého nadřízeného – za trest byla přeřazena na noční směnu, kdy případy pouze přebírá, ale nikdy je nedořeší, protože ráno si je od ní převezmou kolegové.
Jednoho dne ale narazí na dva případy, se kterými se rozloučit nechce. V podzemní garáži byla nalezena šeredně zmlácená prostitutka, v nočním klubu byla zavražděna mladá žena. Ballardové v tom cosi nehraje. Všechny její policajtské instinkty ožijí. A tak se rozhodne jít proti pravidlům.
Navzdory rozkazům nadřízených a přáním svého parťáka se pouští do pátrání na vlastní pěst a brzy zjistí, že se ve svém podezření nemýlila. Ocitá se na skutečně tenké hraně, ale přesto je odhodlána dotáhnout svůj záměr do konce bez ohledu na to, kolik klacků jí nadřízení naházejí pod nohy.

Michael Connelly proslul jako duchovní otec legendárního a svébytného detektiva Harryho Bosche. Poté stvořil advokáta Mickeyho Hallera. A nyní přivádí na scénu žánru policistku Renée Ballardovou.