kniha » Bez kůže
má v knihovně 1
hodnotilo:
0%
Bez kůže Více vydání = více obálek.

Mads Peder Nordbo

Bez kůže

Kniha vyšla i pod názvem:
Bez kože
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Matthew Cave
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní

originální název: Pigen uden hud
originál vyšel: 2017

vydání: Dobrovský (web) 2018; Ikar SK (web) 2018

odkazy: 3x [recenze]


SERIE: Matthew Cave
[1] Bez kůže
[2] Ledový strach
Informace / Anotace ke knize: Bez kůže

Život Matthewa Cavea, osmadvacetiletého novináře, se rozpadl, když při nehodě přišel o svou ženu a nenarozenou dceru. Aby všemu unikl, odchází do Grónska a ve městě Nuuk začíná psát pro místní noviny. Brzy ho vyšlou, aby napsal reportáž o neobvyklém objevu: pod ledovým příkrovem je objevena mumie skandinávského Vikinga. Vypadá to, že jde o celosvětovou senzaci – ovšem pouze do chvíle, kdy mumie zmizí a její strážce je dosti ohavným způsobem zabit.
Matthew proto začíná pátrání na vlastní pěst, které ho přivádí až do roku 1973, kdy došlo k brutálním vraždám čtyř mužů. Všichni byli navíc podezřelí ze sexuálního zneužívání svých dcer. Matthew zjišťuje, že dvě z těchto dívek nebyly nikdy nalezeny a že vyšetřování dosud neskončilo.
Co spojuje dva zločiny, které od sebe dělí několik desítek let? Dopátrá se mladý novinář pravdy? Sám si uvědomuje, že to bude téměř nadlidský úkol, zvlášť poté, co se stává hlavním podezřelým. Jediným člověkem, na nějž si troufne spoléhat, je mladá grónská žena Tuparnaaq, kterou právě propustili z vězení poté, co si odseděla dvanáct let za vraždu svého otce…

 

Externí odkazy:

[recenze] Kritiky.cz (Andrea Bátovská)
[recenze] Zaostřeno na knihy (Marcela Pudichová)
[recenze] Life in words (Anie)