kniha » Dcera Sherlocka Holmese
má v knihovně 2
hodnotilo: 1
90%
Dcera Sherlocka Holmese

Leonard S. Goldberg

Dcera Sherlocka Holmese

série: Dcera Sherlocka Holmese
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní

originální název: The Daughter of Sherlock Holmes
originál vyšel: 2017

vydání: CPress (web) 2018


SERIE: Dcera Sherlocka Holmese
[1] Dcera Sherlocka Holmese
Informace / Anotace ke knize: Dcera Sherlocka Holmese

Píše se rok 1914. Joanna Blalocková je díky bystrému úsudku a širokému rozhledu velmi schopnou zdravotní sestrou, což je jen jedno z mála povolání, které v té době může žena vykonávat. Ale poté, co se spolu s desetiletým synem stane svědkem smrtelného pádu z okna zdánlivého sebevraha, navštíví ji starý dobrý doktor John Watson se svým šarmantním a pohledným synem, doktorem Johnem Watsonem mladším, a protože jsou oba uchváceni jejími forenzními schopnostmi, nabídnou jí účast v jejich vyšetřovacím týmu.
Joanna a oba Watsoni začnou rozmotávat klubko sherlockovské záhady, jehož vlákno vede od ukrytého pokladu až do druhé anglo-afghánské války v letech 1878–1880. Musí si přitom připravit důmyslný plán, jak dopadnout vraha přímo při činu. Není to ale lehké, protože jim hází klacky pod nohy nejen zločinci, ale i Scotland Yard a britští aristokraté. A i kriminalistika v té době byla úplně jiná, než jak ji známe dnes…
Aniž by to Joannino okolí tušilo, i ji obestírá velké tajemství. Ukáže se totiž, že je plodem vášnivého setkání nyní již zesnulého Sherlocka Holmese a Ireny Adlerové, jediné ženy, které se kdy podařilo slavného detektiva přelstít. A Joanna? Ta dostala do vínku skvělé dedukční schopnosti obou svých rodičů.