kniha » Šelma
má v knihovně 1
hodnotilo: 3
80%
Šelma Více vydání = více obálek.

Andrew Mayne

Šelma

Kniha vyšla i pod názvem:
Naturalista
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Theo Cray
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní

originální název: The Naturalist
originál vyšel: 2017

vydání: Kalibr (web) 2018; Ikar SK (web) 2018

odkazy: 1x [recenze]


SERIE: Theo Cray
[1] Šelma
[2] Hračkář
[3] Teorie vraždy
Informace / Anotace ke knize: Šelma

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou.
Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit.
Theo je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem… v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho.

Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda.

 

Externí odkazy:

[recenze] Mrs. Jungová (Tereza Chytílková)