kniha » Žádost o přátelství
hodnotilo:
0%
Žádost o přátelství Více vydání = více obálek.

Laura Marshall

Žádost o přátelství

Kniha vyšla i pod názvem:
Žiadosť o priateľstvo
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Žádost o přátelství
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní - psychologická

originální název: Friend Request
originál vyšel: 2017

vydání: Tatran (web) 2018; XYZ (web) 2020

odkazy: 1x [recenze]


SERIE: Žádost o přátelství
[1] Žádost o přátelství
Informace / Anotace ke knize: Žádost o přátelství

Píše se rok 1989. V posledním ročníku střední školy přestoupí do Louisiny třídy nová spolužačka Maria. Je jiná než ostatní dívky, s nimiž Louise kamarádí – autentická, zábavná. Netrvá dlouho a z dívek se stanou nerozlučné přítelkyně.
Rok 2016. Louise dostane e-mail. Po jeho přečtení jí ztuhne krev v žilách. Maria Westonová ji žádá na facebooku o přátelství. Na povrch rychle vyplouvají dávno zapomenuté vzpomínky: na začátky jejich kamarádství, na kruté rozhodnutí a temné tajemství, na noc, která navždy změnila životy všech zúčastněných.
Louise vždy věděla, že jakmile jednou pravda vyjde najevo, může přijít o všechno. O práci, o svého syna i o svobodu. Louise je přinucena obnovit staré kontakty, které dávno ve snaze utéct před minulostí přerušila. Když se však pokouší poskládat mozaiku událostí, aby zjistila, co se tu osudnou noc opravdu stalo, zjistí, že ani zdaleka neví všechno. Aby si mohla uchovat své tajemství, musí odhalit úplnou pravdu, dřív než se to, co ví Maria, dozví všichni.

Psychologické drama ze života paranoidní ženy konfrontované s neuvěřitelným činem, jehož se dopustila jako zoufalá teenagerka.

 

Externí odkazy:

[recenze] MeziZenami.cz (Jitka Králová)