kniha » Bez dechu
hodnotilo: 1
50%
Bez dechu Více vydání = více obálek.

Olivia Kiernan

Bez dechu

Kniha vyšla i pod názvem:
Priveľmi blízko
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Frankie Sheehanová
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní - krimi

originální název: Too Close to Breathe
originál vyšel: 2018

vydání: Host (web) 2018; Ikar SK (web) 2018


SERIE: Frankie Sheehanová
[1] Bez dechu
Informace / Anotace ke knize: Bez dechu

V jednom nenápadném a dokonale uklizeném domě na tichém dublinském předměstí je nalezena úspěšná mikrobioložka Eleanor Costellová – oběšená.
Vrchní komisařka Frankie Sheehanová by Eleanořin případ nejraději uzavřela jako sebevraždu. Před čtyřmi měsíci ji hon na vraha málem stál život a na vyšetřování další vraždy se necítí. Soudní lékařka však při pitvě objeví špatně zhojené zlomeniny, staré rány a nový řez na ruce, který někdo pečlivě překryl barvou. Manžel oběti není k zastižení. Po prohledání jejich bytu se objeví dvě věci, které napovídají něco o osobnosti svých majitelů: kniha o umění a počítač s přístupem na darknet.
Okruh podezřelých se postupně rozšiřuje. Záhadné telefonáty naznačují, že vrah je blíž, než by se mohlo zdát. Když je objeveno tělo další oběti, Frankie pochopí, že klíčem k nalezení vraha je rozluštění Eleanořina života. Jenže Eleanor si svá tajemství střeží i po smrti. Pokud komisařka neuspěje, riskuje, že vrah dostane další oběť… a nebo zpečetí osud, kterému ona sama jen taktak unikla.

Postavy, jež si oblíbíte, příběh, který má spád, dublinské ulice a tajemné stopy v cynickém, drsném a strašidelném románu.