kniha » Podivné přátelství
hodnotilo:
0%
Podivné přátelství

Iveta Svobodová

Podivné přátelství

série: Luboš Neumann
díl v sérii: 3

Kategorie: detektivní - povídková sbírka

originál vyšel: 2018

vydání: Šulc - Švarc (web) 2018


SERIE: Luboš Neumann
[1] Postavení mimo hru
[2] Stíny minulosti
[3] Podivné přátelství
Informace / Anotace ke knize: Podivné přátelství

Detektivní kniha Podivné přátelství obsahuje dva příběhy spojené postavami ostříleného policisty a mladé právničky a také jedním starým případem, který se odehrál před čtvrtstoletím.
První polovina knihy nese název Podivný způsob. Mladá doktorka práv Kamila vymění možnost být soudkyní za práci u kriminální policie a stane se parťačkou Luboše Neumanna, který má pověst úspěšného vyšetřovatele, ale také samorostlého vlka samotáře. Kamila mu kupodivu vyhovuje. Řeší spolu brutální vraždu mladé ženy, jejíž bývalý manžel se za záhadných okolností stane hlavním podezřelým.
Druhá polovina knihy má název Falešné přátelství a řeší se v něm starý případ loupežného přepadení, do kterého účelově zasáhl prokurátor a jeden z obviněných byl nespravedlivě odsouzen. Jak a proč se to stalo, se po mnoha letech podaří odhalit, ale nelze to už žádným způsobem napravit.
Iveta Svobodová oba spojené příběhy pojala jako jeden román s mnoha zajímavými postavami. Křivdu a nespravedlnost zná z vlastní zkušenosti každý, ale v soukolí justice a kriminálního vyšetřování mají fatální následky a hlavní hrdinové i čtenáři si právem zaslouží trochu šťastný konec.