kniha » Pomsta synů
hodnotilo:
0%
Pomsta synů

Lasse Holm

Pomsta synů

série: Vikingové
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní - historické

originální název: Lodbrogsønnernes hævn
originál vyšel: 2017

vydání: Dobrovský (web) 2018


SERIE: Vikingové
[1] Pomsta synů
[2] Nájezdy synů
Informace / Anotace ke knize: Pomsta synů

Ragnar Lodbrok je mrtev. Jeho pět synů žije. A teď se chtějí pomstít.
Jaro 866. Severoanglická vesnice se ocitá pod útokem vikingů. V jejím srdci stojí na šibenici chlapec Wulf s oprátkou kolem krku, jenž přihlíží tomu, jak skandinávští nájezdníci drancují jedno obydlí za druhým. Chlapec však neumírá v plamenech, ale opouští vypálenou vesnici společně s vikingy, kteří jej pojmenují Rolf a odvedou ho s sebou na svou pevnost.
Rolf si pomalu uvědomuje, že útok na vesnici nebyl náhodný. Pět synů slavného vikinga Ragnara Lodbroka – Bjørn, Ivar, Sigurd, Ubbe a Halfdan – totiž přišlo do Anglie, aby pomstili smrt svého otce, jenž zemřel na následky hadího uštknutí ve vězení northumbrijského krále Ælly.
Když se z cesty bratrů za pomstou stane rozsáhlá invaze a Rolfova vlastní tajemství začnou postupně vyplouvat na povrch, začíná závod s časem. Bude mít dostatek času na to, aby dokázal královu nevinu a zabránil tak obrovskému krveprolití na obzoru?

Pomsta synů je první díl trilogie z prostředí raného středověku. Historický román založený na skutečných událostech, který potěší nejen fanoušky seriálu Vikingové.