kniha » Pátá oběť
chce si přečíst 1 | má v knihovně 3
hodnotilo: 1
100%
Pátá oběť Více vydání = více obálek.

J. D. Barker

Pátá oběť

série: Sam Porter
díl v sérii: 2

Kategorie: detektivní

originální název: The Fifth to Die
originál vyšel: 2018

vydání: Domino (web) 2019; Domino (web) 2021

odkazy: 4x [recenze]


SERIE: Sam Porter
[1] Čtvrtá opice
[2] Pátá oběť
[3] Šesté dítě
Informace / Anotace ke knize: Pátá oběť

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit.
Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny?
Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.

 

Externí odkazy:

[recenze] Vášnivá čtenářka (Zuzka)
[recenze] Chrudimka.cz (Veronika Esserová)
[recenze] Schefikův Blog (Petr Schefik Čapek)
[recenze] Naposlech.cz (Alena Tománková) - audiokniha