kniha » Pátá oběť
chce si přečíst 1 | má v knihovně 3
hodnotilo: 2
90%
Pátá oběť Více vydání = více obálek.

J. D. Barker

Pátá oběť

Kniha vyšla i pod názvem:
Piata obeť
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Sam Porter
díl v sérii: 2

Kategorie: detektivní

originální název: The Fifth to Die
originál vyšel: 2018

vydání: Domino (web) 2019; Domino (web) 2021; Lindeni 2024

odkazy: 4x [recenze]


SERIE: Sam Porter
[1] Čtvrtá opice
[2] Pátá oběť
[3] Šesté dítě
Informace / Anotace ke knize: Pátá oběť

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit.
Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny?
Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.


Čo je desivejšie ako myseľ sériového vraha? Pokračovanie bestsellera Štvrtá opica.

Detektív Porter sa prepadá čoraz hlbšie do temnej minulosti Opičieho vraha a v uliciach Chicaga zatiaľ ľudí ohrozuje nový sériový zabijak.

Uprostred jednej z najhorších zím, aké Chicago za posledné roky zažilo, bolo pod hladinou zamrznutého jazera objavené telo nezvestnej tínedžerky Elly Reynoldsovej. Je nezvestná tri týždne, jazero však zamrzlo pred viac ako tromi mesiacmi. A ako je možné, že mala na seba šaty iného dievčaťa, ktorého zmiznutie nahlásili rodičia len pred dvoma dňami?

Zatiaľ čo sa detektívi chicagskej polície snažia rozlúsknuť túto hádanku, Porter pokračuje v prenasledovaní Opičieho vraha, pretože sa toho vnútorne nedokáže vzdať.

Posadnutý dolapením Bishopa sa s jednou rozmazanou fotografiou vydá do ulíc New Orleansu, lenže narazí na svet, ktorý je temnejší, než si predstavoval. Čoskoro si uvedomí, že jediná desivejšia vec ako myseľ sériového vraha, je myseľ vrahovej matky.

 

Externí odkazy:

[recenze] Vášnivá čtenářka (Zuzka)
[recenze] Chrudimka.cz (Veronika Esserová)
[recenze] Schefikův Blog (Petr Schefik Čapek)
[recenze] Naposlech.cz (Alena Tománková) - audiokniha