kniha » My dva proti světu
hodnotilo:
0%
My dva proti světu Více vydání = více obálek.

Mattias Berg

My dva proti světu

Kniha vyšla i pod názvem:
Nosič
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: thriller - špionážní

originální název: Dödens triumf
jiný (obecně známý) název: The Carrier
originál vyšel: 2016

vydání: Ikar SK (web) 2019; Kalibr (web) 2020


Informace / Anotace ke knize: My dva proti světu

Erasmus Levine má velmi zvláštní práci.
Cestuje všude po boku prezidenta Spojených států a má nástroj schopný zničit život, jaký známe. Je to muž s jaderným kufříkem, člen elitního týmu přísně utajovaných operativců, jenž řídí člověk s kódovým označením Edelweiss. Jenže ani ten nezná pravou identitu osoby s nejvyšší pravomocí známé jen jako Alfa.
Erasmus Levine má tajemství.
Po léta dostává od Alfy šifrované zprávy. Celou komplikovanou komunikaci zahájila slova „My dva proti světu“. Levine pomýšlí na útěk a šance se mu naskytne během oficiální návštěvy Švédska, když se Grand hotelem ve Stockholmu rozezní alarm.
Jenže Alfa má jiné plány.
Od jejich prvního setkání je Levine zatažen do akce na zneškodnění světových jaderných arzenálů. Ale je cílem opravdu jejich vyřazení z provozu? Anebo je možné, že se Levine zapletl do příprav úmyslné zkázy, apokalyptického spiknutí, jež má vymazat lidstvo z povrchu Země?

My dva proti světu je vědomostmi nabitý a přitom realistický špionážní dobrodružný román z pera švédského autora Mattiase Berga aneb když se v knize potká Mission ImpossibleHonem na ponorku.